6 Ocak 2017 Cuma

Uzak Doğu’ya Türkiye’deki otellerin kapısını UnionPay açıyor!

Dünyanın en büyük ödeme sistemlerinden UnionPay, İş Bankası ve HotelRunner işbirliği sayesinde Türkiye’ye Çin’den daha fazla online rezervasyon alma dönemini başlatıyor.UnionPay kart kullanıcıları, dünyanın her yerinden HotelRunner sistemindeki otellerde İş Bankası sanal POS’u üzerinden online rezervasyon yapabilecek ve ödemelerini doğrudan gerçekleştirebilecek. 5,8 milyar kart ile dünyanın en büyük ödeme sistemi olan UnionPay International ve Türkiye’nin elektronik ticaret alanında lider ve öncü bankası olan İş Bankası, dünyanın farklı ülkelerinde binlerce otel tarafından tercih edilen online satış ve kanal yönetimi platformu HotelRunner ile önemli bir işbirliğine imza attı. Bu işbirliği kapsamında başta dünya nüfusunun yaklaşık %20‘sini oluşturan Çin’den olmak üzere, HotelRunner üyesi oteller, İş Bankası’nın sanal POS hizmeti üzerinden dünyanın her yerinden, kendi web sitelerinden UnionPay aracılığı ile online rezervasyon ve ödeme kabul edebilecek. 

HotelRunner üzerinden UnionPay hesabı açan ilk 50 otel, 127 ülkede 719 şehirde kullanılan HotelRunner’ın rezervasyon modülü, mobil uyumlu web sitesi, kampanya ve promosyon modülü ile daha birçok hizmetini kapsayan özel paketinden ücretsiz olarak yararlanabilecek. Türkiye İş Bankası, UnionPay ve HotelRunner‘ın bu işbirliği sayesinde Türk turizm sektörüne  özellikle Çinli turistleri ülkemize çekmek açısından büyük fırsat sağlanıyor.  

HEDEFTE 120 MİLYON ÇİNLİ VAR
Bu önemli işbirliğini değerlendiren UnionPay International Orta Doğu Genel Müdürü Han Wang; “UnionPay, artık sadece Çinlilere hizmet sunan bir kart kuruluşu değil; uluslararası alanda hizmet veren büyük bir kart markası. Kurmuş olduğumuz bu güçlü işbirliğinin, Türkiye’nin turizm alanlarındaki gelirlerine olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Bu işbirliği Çinli turistlerin Türkiye’yi tercih etmesini sağlayacağı gibi, yerli turist için de çok sayıda avantajı beraberinde getirecek” dedi. Çinlilerin dünya turizminde harcadıkları paranın gün geçtikçe arttığına dikkat çeken Wang, “Her yıl 120 milyon Çinli turist yurtdışına seyahat ediyor. 2016 yılında Türkiye’yi ziyaret eden Çinli turist sayısı 200 bin oldu. Bu sayının yaptığımız güçlü işbirliği ile artmasını hedefliyoruz. Öte yandan UnionPay kartları bugün İstanbul, Ankara, Nevşehir, Denizli, Konya’nın yanı sıra, Kapadokya gibi turistik bölgelerdeki iş yerlerinin yüzde 70’inden fazlasında kabul ediliyor” diye ekledi. 

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen bu işbirliğine ilişkin görüşlerini şöyle ifade etti: “Son yıllarda başta Çin olmak üzere bütün Uzak Doğu ekonomilerinin dünya ile entegrasyon alanları büyüdü. Bankamızın sağladığı altyapı sayesinde UnionPay kart sahipleri online olarak vize, ulaşım ve konaklama ihtiyaçlarını kendi ülkelerindeyken karşılayabiliyorlar. Ülkemize geldikten sonra da 6.500’ün üzerinde Bankamatik’ten nakit temin edebildikleri gibi yaklaşık 450 bin İş Bankası üye işyerinden alışveriş de yapabiliyorlar. Bankamızca kurulan UnionPay ekosistemini Hotelrunner ile yaptığımız işbirliğiyle genişletip güçlendirmiş olduk.  Ülkemize daha fazla turistin gelmesini de sağlayacak şekilde, ekosistem bakış açısı ile kurgulayıp hayata geçirdiğimiz bu işbirliğinin turizm sektörümüze, dolayısıyla milli gelirimize olumlu yansıyacağını düşünüyoruz. . İş Bankası olarak ülke ekonomisine katkı sağlama misyonumuz ile uyumlu uluslararası işbirlikleri ile faaliyet alanımızı genişleterek, temas ettiğimiz müşteri sayısını artırmayı hedefliyoruz.” HotelRunner Kurucu Ortağı ve CEO’su Arden Agopyan ise, “Sektöre daima yenilikçi çözümler sunan ve otellerin online direkt rezervasyon oranlarını artırmalarına destek olan bir platform olarak, konaklama tesislerinin web siteleri ve rezervasyon modüllerinden online ödeme kabul edebilecekleri yöntemler arasına UnionPay’i de eklemiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diyor. Bu önemli işbirliği ile Türkiye’ye özellikle Uzak Doğu’dan turist talebinin artmasını hedeflediklerini paylaşan Agopyan, “Ülkemizdeki otellerin, önemli bir nüfusa sahip Çin’den daha fazla online rezervasyon almasını sağlamayı amaçlıyoruz” dedi. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder