11 Ocak 2017 Çarşamba

Yerli Markalar Türki Cumhuriyetlere Yatırıma Hazırlanıyor

Başta Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan tüm Türkleri ekonomik ve kültürel yönden daha güçlü bağlarla yakınlaştırmak amacıyla kurulan ve 107 sivil toplum kuruluşu tarafından desteklenen Türk Halkları Konseyi, 26 Aralık 2016 tarihinde Grand Cevahir Otel’de gerçekleştirilen Türk Yatırımları Zirvesi’nde buluştu. Farklı sektörlerden firmaların katıldığı zirvede, gıda sektörünü temsilen Uzunköprü Köftecisi markası ile Okan Karacan’da yer aldı. 

2017’nin 2. yarısında Türk Dünyasına yaklaşık 4 Milyar Lira yatırım yapılacağının açıklandığı zirvede; Türk işadamları Türkler’in yoğunlukta olduğu ülkelere yatırıma davet edildi. Türk Halkları Konseyi bünyesinde, sanayiden hizmet sektörüne, turizmden hazır giyime pek çok alanda faaliyet gösteren üye şirketlerin bir araya gelerek, 6 aylık zaman zarfında yurt dışı incelemelerini detaylandıracağı ve 2017’nin 2. yarısında özellikle Özbekistan, Azerbaycan, Kırgızistan gibi Türklerin yoğunlukta olduğu coğrafyalarda yatırımların hayata geçirileceği belirtildi.
80 yıllık marka olan Uzunköprü Köftecisini satın alarak gıda sektörüne hızlı bir giriş yapan ünlü şovmen, oyuncu, tv, radyo program yapımcısı ve şimdilerin işadamı Okan Karacan Türk Halkları Konseyi ile markasını ulusal pazara çıkarmaya hazırlanıyor. 
Son 6 yılda medya, sağlık, kozmetik ve gıda alanlarında ticarette başarılara imza atan televizyon dünyasının ünlü ismi Okan Karacan ile ithalat, yatırım, ekonomi ve gıda sektörüyle ilgili olarak görüşmek üzere sizleri bir araya getirmeyi çok isteriz. Arzu ederseniz röportajımızı mail ortamında da gerçekleştirebiliriz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder