27 Ocak 2017 Cuma

Bodrum Belediye Başkanı ve TÜRSAB Üyeleri Bodrum Turizmi için Bir Araya Geldi

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Meeting Point Turkey'nin de yer aldığı buluşmada 2017'de Bodrum turizmine katkı sağlayacak konular üzerine görüşme yapıldı.

Geride bıraktığımız iki yılda siyasi ve ekonomik gelişmelerden olumsuz yönde etkilenerek beklentilerin altında kalan Türk turizminde 2017'nin daha iyi geçmesi için sektör paydaşları bir araya gelmeye ve fikir alışverişinde bulunmaya devam ediyor. Son olarak TÜRSAB üyeleri Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile buluşma gerçekleştirerek turizm sektörünün beklentiler seviyesine tekrar yükselebilmesi için fikir alışverişinde bulundu ve bir dizi karar aldı.Toplantıda Avrupa'dan gelen konuk sayısında yaşanan azalmaya karşı ne tür tedbirler alınabileceği üzerine değerlendirmeler yapıldı. Başta Rusya olmak üzere İran ve İsrail pazarlarından daha fazla turist çekilmesi için bir heyet oluşturulması ve bu ülkelere ziyaret gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

Buluşmada söz alarak üyelere hitap eden Başkan Kocadon, "Hepimiz biriz, aynı geminin içindeyiz. Bodrum’un turizminde bir eksilme, ekonomisinde bir düşüş yaşandığında bunu sadece Bodrum değil bütün Türkiye hissediyor. Yani yönümüz, hedefimiz, yolumuz bir. Bizler geçen sene de buna yakın bir kriz yaşadık ve biraz önlemler aldık, tanıtıma farklı boyutlarda yaklaştık. Bu yıl da esas hedeflerimizden bir tanesi hepimizin bildiği gibi Bodrum Havalimanı dış hatlarına inen uçakların sayısının artması. Bununla ilgili hep beraber önemli çalışmalar yapacağız" dedi.

Meeting Point Turkey'i temsilen TÜRSAB üyeleri ile birlikte buluşmaya katılan Bodrum Kontrat Müdürü Hakan Alim ise Türkiye'nin en büyük ve ülkeye en çok döviz getiren destinasyon yönetim şirketlerinden biri olarak hem Bodrum özelinde hem de tüm Türk turizmi için paydaşları ile birlikte özverili bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder