18 Ocak 2017 Çarşamba

Ramada Hotel & Suites, Yaratıcı Stille Lüksün Ulaştığı Son Nokta

İstanbul her mevsimi bambaşka güzellikleriyle içinde barındırıyor. İstanbul’un güzellikleri, tarihi kalıntıları, eğlence mekanları, Boğaz manzarası gezmekle görmekle tükenmeyecek güzellikleri. 


Çok sayıda turist ağırlayan İstanbul, farklı seçeneklerde birçok konaklama tesisini de içinde barındırıyor. Turizminsesi.com olarak Ramada Hotel & Suites Şişli’ye konuk olduk. Ramada Hotel & Suites Satış & Pazarlama Md Fatma Özel Duman ve Operasyon Md Cemil Kızıltaş Ramada Hotel & Suites hakkında çok özel bilgiler aktardılar.


RAMADA HOTEL & SUİTES ŞİŞLİ’DE GÜVENLİK ÖN PLANDADIR
Otel çevresinden başlayarak otoparka ve en üst katlara kadar gerekli görülen tüm noktalara kamera sistemi koyarak  misafir mahrumiyeti konusunda hassas davranıyoruz. Ülkeler turizm gelirinden pay almak için uğraşırken birçok güvenlik ve tehdit tehlikesi ile de karşılaşıyor. Ülkeler sınırları içerisinde turistlerin yaşamını, sağlık ve ekonomik çıkarlarını tehdit edecek alanları belirlemek ve buna karşı önlemler almak için koruyucu ve önleyici stratejilere ağırlık veriyoruz. Ramada Hotel & Suites Şişli’de asansör,  müşterinin kartı hangi kat için verilmişse o kata çıkar. Ramada Hotel & Suites Şişli’ye geldiğinizde gece kapı 23:00‘dan sonra otomatik olarak açılmaz. Resepsiyon kendisi kapıyı kumandayla açar misafiri yönlendirir. Çift kapı uygulaması uygulanıyor. Kırılmaz camlar bulunur.  Misafirler aracı ile otoparka kendi inemez, bizim valemiz aracı alır otoparka park eder ve araç  güvenlik için elektronik cihazlar ile aranır. Güvenlik önceliğimizdir. 

ÇALIŞANIN SAĞLIĞI RAMADA HOTEL & SUİTES ŞİŞLİ’DE ÖN PLANDADIR
Ramada Hotel & Suites Şişli’de çalışanın sağlığı her zaman ön plandadır. Konaklamak için Ramada Hotel & Suites Şişli’ye gelen misafirler, oda ve banyolardan toplantı salonlarına, restoran, bar ve mutfaktan lobi alanlarına kadar her bir birimde temiz ve hijyenik ortamda bulunurlar. Endüstriyel mutfakların kaliteli ürünler için eksiksiz bir altyapı sağlaması ve modern temizlik araçlarının kullanımına uygun olması, hijyenik koşulların sağlanmasında tek başına yeterli değildir. Özellikle toplum sağlığı ile yakından ilgili olan turizm, hizmet, yiyecek-içecek sektörlerinde görev alan kişilerin bu özeni daha fazla göstermeleri gerekmektedir. Ramada Hotel & Suites Şişli olarak hijyenin farkındayız. Çalışanlarımıza  Belediye tarafından özel  bir ekip getirip, kan ve tükürük tahlilini belirli zamanlarda yaptırıyoruz. Çalışanı resmi olarak  belgelendiriyoruz bizde süprize yer yok. Çünkü  Turizm sektörü hijyen isteyen bir sektördür. 


KONAKLAYARAK HUZUR BULUN
Farklı mimarisi, oda özellikleri, Lezzet kalitesi, her bütçeye hitap eden oda ölçüleri ile İstanbul’da şehir otelleri içinde, başta sağlık turizmi için yurtdışından  İstanbul’a gelen turistleri ağırlıyor. Misafirlerini en iyi şekilde  ağırlamayı hedefleyen  Ramada Hotel & Suites Şişli, misafirlerine daha özel ve samimi bir konaklama hizmeti sunuyor. Şişli şehir merkezinde bulunan Ramada Hotel & Suites Havaalanına 22 km, Otogara 6 km uzaklıktadır. Yakın çevresinde bulunan alışveriş merkezleri de sizler için bir avantajdır. Zevkle döşenmiş konuk odaları birbirinden farklı isim ve özellikleriyle  (Superior, Terrace Superıor,  Corner Suıte, Terrace Suıte, Deluxe Suite, Deluxe Suıt Twın,  Famıly Suıte ) Türk  misafirperverliğini, lüks tasarım anlayışını eşsiz bir yorumla sizlere sunuyor. Bu odaların içinde  ücretsiz kablosuz wifi internet bağlantısı kesintisiz sunuluyor.

TÜRKİYE’DEKİ İSİM YAPMIŞ DOKTORLARA GELİYORLAR
Ramada Hotel & Suites Şişli,  İstanbul otelleri içinde, merkezi konumu ve avantajları için tercih ediliyor.  Türkiye, son yıllarda sağlık turizminde tercih edilen ülkeler arasına girdi. Türkiye sağlık turizminde 2023 yılında 2 milyon turist ve 20-25 milyar dolar gelir hedefliyor. Türkiye'nin sağlık turizminde öne çıkmasında ucuz ve kaliteli sağlık hizmeti sunması etkili oluyor. Saç ekimi için Türkiye'ye gelenlerin sayısı her gün artıyor. Arap turistler çoğunluğu oluşturuyor. Ramada Hotel & Suites Şişli Operasyon Md Cemil Kızıltaş Türkiye’nin saç ekimi, göz ameliyatları, bazı kolay estetik operasyonlar ve diş operasyonları konusunda favori olmaya başladığını, bu alanda  İstanbul’a sağlık  turizmi için gelen  turistleri ağırladıklarını ifade etti. Türkiye'ye sağlık turizmi için gelen Suudi Arabistan, Irak, Dubai, Katar yani orta doğudan hasta ve yakınlarını ağırlıyoruz. Ramada Hotel & Suites Şişli olarak çevremizdeki hastaneler ile özel anlaşmalar yaptık.  Şişli Florence Nightingale ve Kolon Hastanesi komşumuz olması sebebiyle yurtdışından gelen hasta ve yakınlarına Ramada Hotel & Suites olarak konaklama hizmeti sunuyoruz. Konaklama sürelerinin uzun olmaları ise bizleri fazlasıyla memnun ediyor. Olumsuz etkilerin sürdüğü İstanbul’da, turist gelmemesi nedeniyle oteller krizden nasibini aldı. Doluluk oranımız %70 %80’lerde iken olumsuz etkenler nedeniyle  doluluklarımız %60’lar düzeyindedir. Yaşanan sıkıntılı olayların turizm sektöründe ilk yansıması da otellerin boş kalmasıyla kendini gösterdi. Kurumsal anlaşmalar hastanelerle özel anlaşmalar yapmamız oteldeki hareketliliği sağladı. 


RAMADA HOTEL & SUİTES ŞİŞLİ’DE KEYİFLİ SAATLER
Konaklama sektörü olarak krizden çıkma yollarını müşterinin taleplerine göre uyguluyoruz. Ramada Hotel & Suites’de  Fasıl yapmamız önerisi geldi. Müşterilerimizden fasıl gecesi yapın önerisine duyarsız kalamadık ve  Fasıl gecesi düzenliyoruz. Bizde bu öneriyi dikkate aldık. Hiçbir reklam ve duyuru yapmadan 150 kişilik rezervasyon aldık. 28 Ocak’ta fasıl gecesi ile müziksever dostlarımızı ağırlayacağız.  Fiyatlarımızı da uygun hale getirdik. 60TL 90TL ve 120 TL arasında menü fiyatlarımızı ayarladık.

BİR BAŞKA ÖNERİDE ALDIK 
Bir başka müşterimiz ise farklı bir güne 150 kişi garanti verdi ve o günün sabahı kahvaltı ile başlayıp, Viento SPA’da devam edip akşamda Fasıla katılıp, konaklayıp ertesi gün otelden ayrılmak istediler. Bu konsepte bizim için uygulanabilir olması bizi farklı bir konsepti  hayata geçirebilirliğimizi gösterdi. 

RAMADA HOTEL & SUİTES ŞİŞLİ’DE “TENCERE YEMEĞİ”
Ramada Hotel & Suites Şişli’nin Şık ve keyifli bir ambiansta, oldukça leziz tadlar sunan A La Carte Restoranında bir öğle vaktini çok özel lezzetlerini tadarak geçirebilirsiniz. Ramada Hotel & Suites Şişli’de konaklayan misafirlerimize veya restoran hizmeti isteyen misafirlerimize her gün farklı tencere yemeği hizmeti de veriyoruz. Restorantta her gün tencere yemeğini menü olarak çıkarıp 25 TL’ye veriyoruz.  YILDIZLI Tencere yemeği yemeye gelen lezzet severler müdavimi olmuş durumda.  


RAHATLAMAK VE YENİLENMEK  İÇİN VİENTO SPA’YA GELİN
Ramada Suite Hotel bünyesinde bulunan Viento Spa haftanın hergünü 11:00-22:00 arasında hizmet vermekte olup, Aroma Terapi, Antistress Masajı, Bali ve Hot Stone Masajlarını yaptırarak vucüdunuzu ödüllendirebilirsiniz. Viento Spa masajları ile tüm bedeninizi rahatlığa kavuşturup yorgunluktan arındırırken çok güzel aromatik kokuları ve muhteşem ambiyansı ile sizleri son derece memnun etmekle kalmayarak adeta sizi büyüleyecek. Rezervasyon ve Bilgi İçin: Tel : 444 24 81

RAMADA HOTEL ŞİŞLİ
TELEFON: 444 24 81
TELEFON: 0 (212) 233 11 07

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder