27 Ocak 2017 Cuma

Emirates Japonya’nın Narita Şehrine Uçuyor

Emirates’in Japonya’nın Narita Şehrine A380 Seferi Başlıyor
Emirates Havayolu, 26 Mart 2017 tarihinden itibaren Japonya’nın Narita şehrine daha geniş hacim ve koltuk kapasitesine sahip A380 tipi uçağı ile hizmet verecek. İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, 26 Mart 2017 tarihinden itibaren popüler uçağı A380 ile Dubai ve Narita arasında hizmet vermeye başlayacak. Bu hizmet, havayolunun Moskova’ya A380 uçuşlarının tekrar başlaması ve Johannesburg’a A380 lansmanından sonra gerçekleşecek. Aynı zamanda Dubai ve Kazablanka arasında başlayacak A380 seferi ile aynı zamana denk gelecek.

Narita; Paris, Roma, Milan, Madrid, Londra ve Mauritius’un da dâhil olduğu Emirates’in A380 ile hizmet verdiği 40’tan fazla noktayı içeren geniş küresel ağına dâhil olacak. Emirates’in şu an Narita ve Dubai arasındaki günlük uçuşları üç sınıfta hizmet veren Boeing 777-300ER ile gerçekleşiyor. Emirates’in Narita’ya gerçekleştireceği A380 hizmeti, Japon yolcuların, özellikle Dubai üzerinden Avrupa’daki son uçuş noktalarına kadar sadece A380 ile varmalarını mümkün kılacak. Emirates, Narita’ya First Class’ta 14 adet özel lüks suit, Business Class'ta 76 adet yatağa dönüşebilen koltuk ve Economy Class’ta 399 adet geniş koltuktan oluşan 489 adet yolcu kapasiteli geniş gövdeli A380 ile üç sınıfta hizmet verecek. A380, şu an hizmet veren Boeing 777-300ER’ye oranla toplam kapasiteye 135 yolcu daha ekliyor.

Emirates’in Narita uçuşu, her gün EK318 sefer sayılı uçuşu ile Dubai’den saat 02.40’ta başlayacak ve 17.35’te Narita’ta son bulacak. Dönüş uçuşu ise EK319 sefer sayılı uçuşu ile Narita’dan Pazartesi, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat 22.00’de kalkacak ve Dubai’ye ertesi gün 04.15’te varacak. Salı ve Çarşamba günleri ise Narita’dan kalkış saati 21.20 ve Dubai’ye varışı ertesi gün 03.35. (Tüm saatler yereldir)

Emirates, saygın Skytrax Dünya Havayolları Ödülleri’nde; 2016 Dünyanın En İyi Havayolu ve Dünyanın En İyi Uçak İçi Eğlence Sistemine Sahip Havayolu seçildi. Emirates, tüm sınıflardaki yolcularına, 11 saatlik Narita – Dubai uçuşu sırasında, usta şefler tarafından hazırlanan en lezzetli yiyecekler ile konforlu bir yolculuk sunuyor. First Class yolcuları Kaiseki, Business Class yolcuları da cazip Bento Box menüsü seçeneklerine sahip. Yolcular aynı zamanda Emirates’in yaklaşık 400 Japon çalışanın da bulunduğu, çok uluslu uçak içi hizmetinden faydalanabiliyor ve Japon film ve müziklerin de bulunduğu 2,500’den fazla kanala sahip gökyüzündeki en iyi eğlence sistemi ice’ın (bilgi, iletişim, eğlence) keyfini çıkarabiliyor. 

A380’in EK318 ve EK319 uçuşları, First Class yolcularına Emirates’in eşsiz spa duşunu sunarken First ve Business Class yolcuları da üst katta bulunan ünlü uçak içi dinlenme salonunda rahat ve keyifli vakit geçirebiliyor. Tüm bunlara ek olarak First ve Business Class yolcuları ve Narita’dan seyahat eden Emirates’in Platinium ve Gold üyeleri, Japonya’da ilk kez bir havayoluna ait lounge olan Emirates Lounge’dan faydalanabiliyorlar. Lounge, misafirlerine kesintisiz lüks ve rahatlığın yanı sıra gurme büfesinde içecek, sıcak ve soğuk lezzetler sunuyor. Lounge’da aynı zamanda, ücretsiz Wi-Fi, duş gibi ayrıcalıklar da mevcut.   

Emirates’in hizmetlerine başladığı 2002 yılından bugüne, Japonya ve BAE arasındaki ticaret önemli ölçüde arttı. Dubai üzerinden yolcu ve kargo taşımacılığı yüksek talep görüyor. Narita’dan A380 hizmeti, hem tatil hem de iş amacıyla seyahat eden yolculara Orta Doğu, Güney Amerika, Avrupa, Afrika ve Hint Okyanusu’na ideal bağlantı sağlayacak.İki katlı A380, şu an hizmet veren ticari uçaklar arasında dünyanın en büyüğü olup, ferah ve sessiz kabinleri ile tüm dünyada yolcular arasında çok popülerdir. Emirates, hizmet veren 89 ve siparişteki 50 uçağı ile dünyanın en büyük A380 filosuna sahip havayolu. Emirates’in Japonya’daki tek A380 güzergâhı Narita uçuşu ile Japon yolcular, Dubai’ye ve tüm dünyadaki 150’den fazla uçuş noktasına erişim imkânı yakalayacak.   


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder