13 Ocak 2017 Cuma

QATAR AIRWAYS HAMAD ULUSLARARASI HAVALİMANI`NIN BEŞ YILDIZLI SKYTRAX ÖDÜLÜNÜ KUTLUYOR

Qatar Airways’in merkezi olan havalimanı artık dünya genelinde 5 Yıldızlı Skytrax derecelendirmesine sahip altı elit havalimanından biri (ve Orta Doğu’da tek)

Qatar Airways, havayolu şirketinin merkezi olan Hamad Uluslararası Havalimanı’nın, Londra merkezli bir havacılık enstitüsü olan Skytrax tarafından verilen ve gıpta ile bakılan “5 Yıldızlı Havalimanı” ödülünü almasını kutluyor. Bu ödül, yolcuların havalimanı ve havayolu derecelendirmesi açısından altın standart olarak kabul ediliyor.   Hamad Uluslararası Havalimanı Orta Doğu’da Skytrax’dan bu onuru alan ilk havalimanı oldu. 5 Yıldızlı Havalimanı derecelendirmesi sadece genel Kalite Performansı en yüksek düzeyde olan havalimanlarına, seyahat edenlere mükemmel tesisler ve yüksek kaliteli havalimanı personeli hizmeti sunması nedeniyle veriliyor. Havalimanı Kalite derecelendirmesi Gidiş, Geliş ve transfer katlarında yolcuyla  direkt temasta olan bölümleri, havalimanı fasilitelerini, müşteri hizmetlerini, güvenliği, pasaport geçişlerini, mağazaları ve yiyecek-içecek bölümlerini kapsıyor. 

Dünyada sadece altı havalimanı bu prestijli ünvana sahip. Bunlar: Singapur, Seul, Hong Kong, Tokyo-Haneda, Münih ve Hamad Uluslararası Havalimanı. Qatar Airways Group CEO’su Ekselansları Akbar Al Baker konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu ünvan Qatar Airways yolcularının Doha’daki merkezimizde, yer hizmetlerinde sunulan 5 Yıldızlı deneyimin yanı sıra modern filomuzu da takdir ettiğinin bir göstergesi. Her yönüyle hak edilmiş bu ödülü almaktan dolayı heyecanlıyız ve Qatar Airways adına bu muhteşem havalimanını gerçeğe dönüştürmeye katkısı olan herkese tebriklerimi sunmak istiyorum. Hamad Uluslararası Havalimanı yolcularımız için önemli olan  uygunluk ve hizmet göz önünde bulundurularak, misafirleri hoş karşılayacak ve şık bir tasarıma sahip olacak şekilde inşa edildi. Yolcularımızın yaşadığı Qatar Airways deneyimi bu büyüleyici binada daha da arttı. Artık burayı evimiz olarak adlandırmaktan daha fazla gurur duyuyoruz.”    

2014 yılında açılan, Qatar Airways’in merkezi olan Hamad Uluslararası Havalimanı sadece üç yıldır faaliyette olmasına rağmen çok sayıda dünya genelinde ödül kazandı. Skytrax 5 Yıldızlı Havalimanı ödülünün yanı sıra 2015 ve 2016 yılında Skytrax tarafından verilen Orta Doğu’nun En iyi Havalimanı ödülünü, 2016 yılında yine Skytrax tarafından verilen Orta Doğu’da En İyi Personel Hizmeti ve 2015 yılında Future Travel Experience (FTE) Asia Ödülleri kapsamında verilen En İyi Havalimanı Ödülünü aldı.  
En büyük müşteri topluluğu tarafından, yıllık küresel havalimanı müşteri memnuniyet anketinde verilen oylarla belirlenen Skytrax Dünya Havalimanı Ödülleri havalimanı endüstrinin en prestijli ünvanlarından biri. Anket ve ödül belirleme süreci tamamen bağımsız şekilde gerçekleşiyor ve sonuçlar üzerinde herhangi bir havalimanının etkisi veya müdahalesi olmuyor. World Airport Awards, havayolu ile seyahat eden 110 ulustan 12,85 milyon yolcunun oylarıyla, 410 havalimanı arasından seçilerek belirlendi. Yapılan anket, check-in, gelen uçuşlar, transferler, alışveriş, güvenlik, göçmenlik işlemleri ve kalkış gibi havalimanı hizmetlerini ve ürünleri ile ilgili müşteri memnuniyetini 39 önemli performans göstergesi açısından değerlendirdi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder