24 Eylül 2014 Çarşamba

Howtoistanbul.com sitesinin yönetimi ICVB'ye devredildi


12 Kasım 2013'te İstanbul Valiliği tarafından İstanbul'u tüm dünyaya tanıtılması amacıyla açılan www.howtoistanbul.com sitesinin yönetimi ICVB'ye devredildi.İstanbul Ticaret Odası (İTO) Genel Merkezi'nde yapılan devir teslim törenine; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Vali Yardımcısı Kazım Tekin, İTO ve İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu(ICVB) Başkanı İbrahim Çağlar, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Rehberler Odası Başkanı Şerif Yenen,Skal İstanbul Başkanı Feza Solaklar,Handan Boyce, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı  Genel Koordinatörü Güniz Atış Azrak, Konak Hotel Ceo’su Savaş Gürsel,Üniversiteden gelen  öğretim görevlileri ile Turizm dünyasından birçok davetli ve basın mensubu katıldı.


İSTANBUL’UN TANITIMI İÇİN HAMLE YAPACAĞIZ
İçeriğiyle İstanbul'u tek bir panoramada paylaşıma sunan sitenin devri hakkında konuşan İTO ve ICVB Başkanı Çağlar, "Bugün İstanbul'un tanıtımı adına çok önemli bir protokolün altına imza atacağız. Valiliğimiz tarafından İstanbul'u tanıtma amaçlı kurulan www.howtoistanbul.com'u Kongre ve Ziyaretçi Bürosu olarak devralıyoruz. Biz ICVB olarak bu görevi daha ileriye taşıyacağız. Şehrin tanıtımı adına yeni bir hamle yapacağız.


Şuan sadece Türkçe ve İngilizce dillerinde yayın yapan, ziyaretçi sayısı 1 milyonu geçen siteye Almanca, Rusça ve Arapça içerik eklenecek. Site için mobil uygulama ve indirilebilir harita gibi yeni araçlarla geliştirilecek. Gerçekten şehrin tanıtımı adına çok büyük bir göreve imza attılar. İnşallah biz de bundan sonra ICVB olarak bu görevi aynı şekilde devam ettireceğiz. İstanbul kendisine değer verilmeyi fazlasıyla hak ediyor. Ben konuşmamın sonunda gerek İTO gerekse ICVB'nin faaliyetlerine verdiği destekten dolayı tüm iş dünyası adına Valimiz Hüseyin Avni Mutlu'ya şükranlarımı sunuyorum. Yeni görevlerinde de başarılar diliyorum" dedi.


İSTANBUL’UN SAHİBİ BU ŞEHRİN İNSANIDIR
"İstanbul'u bize sorun" sloganıyla dijital ortamda hayata geçen ve bugün itibariyle ICVB'ye devredilen www.howtoistanbul.com'un önemine değinen İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, "Çok değerli konuklar bugün İstanbul’umuz için yine güzel bir proje adına burada bulunmaktayız. İstanbul'un sahibi esasında hepimiziz. 15 milyon insan bu şehrin sahibidir. Bugün şehrimiz için bu güzel projeyi daha çok kişiye ulaşabilsin diye emin ellere teslim ediyoruz. Howistanbul.com daha yeni bir proje. 12 Kasım 2013'te hayata geçti.


YAVRUMUZU EMİN ELLERE TESLİM EDİYORUZ
Biz sevdiğimiz yavrumuzu, sevdiğimiz bir kurumumuz olan ICVB'ye teslim ediyoruz. Eminiz ki İTO ve ICVB işbirliğiyle bu site İstanbul'u dünyaya en iyi şekilde tanıtan bir rehber olacak. Bu güzel bir proje benim bir yavrum. Bu yavrumuzu vermek gerçekden zor ama iyi yere gittiğini biliyoruz o yüzden içimiz rahat. Kızı olanlar bilir benim kızım yok ama kız kardeşim var. İyi bir  damat isteriz biz  yavrumuzu iyi bir damada verdiğimiz ve teslim ettiğimiz için  gurur duyuyoruz dedi. Ben burada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Eminim ki sitemiz çok daha görkemli hale gelecek" dedi.


MAKAM MESAİM BİTTİ GÖNÜL MESAİM DEVAM EDİYOR
 “4 yıl 4 ay bu şehre hizmet edebilmenin bahtiyarlığı içerisinde ayrılıyorum. Bu ayrılık bir mesai ayrılığı. Makamlar gelip geçici. Her şeyin bir sonu olduğu gibi makamların da sonu vardır. Bunların hepsinin gelip geçici olduğunu biliyoruz. Ama o makamlarda olmak ve görev yapmak, hele ki İstanbul gibi bir şehre hizmet etmek, gerçekten bir fani için de ailesi başta olmak üzere çocuklarına, dostlarına bırakılabilecek en büyük mirastır.


 Bütün maddi miraslar gelip geçicidir. Neticede zenginlik de gelip geçicidir. Ama gönül zenginliği içerisinde geride dostlarımıza, eşinize, çocuklarınıza ve sizden sonra geleceklere bir sosyal miras bırakabilmenin çok farklı bir tadı vardır. Ben de en büyük mirasım olarak bütün yakınlarıma gururlanacakları bir İstanbul Valiliği dönemi bırakmak suretiyle bunun keyfini ve bahtiyarlığını yaşadım.”


MUTLU’DAN DUYGUSAL VEDA
Kendisine İstanbul’un yönetimini teslim eden devlet makamlarına teşekkür eden Vali Mutlu, yaptığı duygusal konuşmada, “Güzel şehrime makam mesaisi itibariyle ayrılırken, gönül mesaisi itibariyle hiçbir zaman ayrılmayacağımızı ve bu şehirle gönülden mesaimizi sürdüreceğimizi ifade etmek istiyorum. İstanbul’un sokaklarında gezerken İstanbullularla göz göze ve gönül gönüle geldiğimizde Bu mesaimizi İstanbul’da sürdürmeye devam edeceğiz, İstanbul'suz yaşamak gerçekten çok zordur. Biz nereye gidersek gidelim. Hep İstanbul’a geri dönmenin heyecanını yaşarız.


Törende Vali Mutlu ve ICVB Başkanı Çağlar, www.howtoistanbul.com internet sitesini beş yıllığına ICVB'ye devreden imzaları attılar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder