12 Eylül 2014 Cuma

‘YEŞİL YILDIZ’ KONFERANSI ANTALYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK


Halil ÖNCÜ-ANTALYA
Türkiye geneli yaklaşık 1000 turizm işletme temsilcisi, 18 Eylül 2014 tarihinde Antalya Limak Lara Otel’de Yeşil Yıldız konusunda eğitim alacak. Antalya’da bulunan Ayel Çevre Danışmanlık Firması, Avrupa birliği projesi kapsamında Alman uluslar arası işbirliği ile Kültür ve Turizm bakanlığının birlikte yönettiği TUYUP "Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi"  kapsamında 1 Eylülde Trabzon’da start alan ve Türkiye’nin çeşitli illerinde düzenlenen Yeşil Yıldız farkındalık konferanslarında uzman olarak yer alıyor.  Ayel Çevre Danışmanlık Koordinatörü Ertunç Demir, bu kapsamda katılımcılara yeşil yıldız hakkında detaylı açıklamalarda ve danışmanlık hizmetinde bulunuyor. Ayel Çevre Danışmanlık ayrıca Antalya’da çok sayıda otelin de yeşil yıldız danışmanlığını da başarı ile yürütüyor.


Ayel Çevre Danışmanlık Koordinatörü Ertunç Demir yaptığı açıklamasında, Türkiye genelinde Kültür ve Turizm Bakanlığı İşbirliği ile Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde otelciler ile bir araya geldiklerini ve Yeşil Yıldız konusunda eğitimler verdiklerini söyledi.Antalya’da da 18 Eylül 2014 tarihinde Limak Lara Otel’de otelciler ile bir araya geleceklerini ifade eden Demir, “ Türkiye geneli yaklaşık 1000 turizm isletme temsilcisine ulaşılması hedeflenen konferansların bir ayağı da 18 Eylül 2014 tarihinde Antalya’da gerçekleşecek.  Gerçekleşecek konferans ile İlimiz ve bölge turizm isletmecilerimiz için Kültür ve turizm bakanlığının direkt teşviki olan elektrik indiriminden faydalanma ve çevreye duyarlı tesis olma yolunda ışık tutacağız ve temsilcilerin sorularına açıklık getireceğiz.  


Bölge otel yetkilileri de dahil tüm Türkiye de Yeşil Yıldız almanın zor olduğu önyargısını yıkmayı, çevreye daha duyarlı tesislerin sayısını arttırmayı ve daha önemlisi işletmelerimizin günümüz çalışan kalitesini arttırmayı hedefleyen bu proje kapsamında Kültür ve turizm bakanlığımız 4000 personele ücretsiz eğitimler vermeyi hedefliyor. Bizde Ayel Çevre Danışmanlık olarak bu projenin paydaşı olmaktan dolayı da büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.


Yeşil Yıldızlı tesis sayısı her geçen yıl artarken, Kültür ve Turizm Bakanlığınca temelleri 1993 yılında atılan uygulamayla 2013'de yeşil yıldız almaya hak kazanan 22 çevreye duyarlı tesis bulunurken, bu sayı haziran ayında 103'e, ağustos itibarıyla 125'e ulaştı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder