6 Ocak 2013 Pazar

YENİ VAN; ANKARA’DA GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR


 
YENİ VAN BAŞKENT’TE FOTOĞRAF SERGİSİYLE TANITILACAK
Van Valiliği, Ankara’da, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) himayesinde, deprem sonrası kentin yeniden inşası ve doğal güzelliklerinin yer alacağı  bir fotoğraf sergisi açıyor.Hükümet; 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde meydana gelen iki büyük depremde sarsılan Van’ın yeniden inşası için, altyapı ve üst yapı da tamamlandığında yaklaşık 5,5 milyar TL harcama yapmış olacak. 10 ay gibi kısa bir sürede TOKİ tarafından depremzedeler için yapılan 17 bin 317 afet konutu ve EYY modeli ile köylere 9 bin 800 konut yapılarak teslim ediliyor.


Daha önce depremin 120’nci ve 365’nci günlerinin yer aldığı birer çalışma kitabı hazırlayan Van Valiliği, bu kez de ‘Yeni Van, Yeniden Van’ isimli bir fotoğraf sergisini de Ankara’da açıyor.


Sanatçı Ali İhsan Öztürk’ün objektifinden, Van’ın güzellikleri ve deprem sonrası kentin yeniden yükselişinin yer aldığı 40 adet fotoğraf; 15 Ocak 2013 Salı günü saat 12:30’da Kızılay-Mithatpaşa Caddesi’nde bulunan TBMM Mustafa Necati Kültürevinde sergilenecek ve 20 Ocak’a kadar da açık kalacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder