29 Mayıs 2015 Cuma

İnoksan’dan Tedarikçilerine ‘Kalite’ Desteği

Türkiye’de endüstriyel mutfak sektöründe yeniliklerin öncüsü İnoksan, dünya markası olma yolunda ilerlerken tedarikçilerinin de kalite çalışmalarına önemli katkılar sağlıyor.Endüstriyel mutfak sektöründe 35 yılı geride bırakan ve yenilikleriyle sektöre yön veren İnoksan, bir dünya markası olmasında büyük önem taşıdığına inandığı tedarikçi firmaların, ‘kalite’ çıtasını daha yukarıya koymaları için gerekli her türlü desteği veriyor. İnoksan, 23 Mayıs Cumartesi günü, Bursa Crowne Plaza Oteli’nde, Tedarikçi Kalite Geliştirme Programı doğrultusunda tedarikçileri ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) yetkililerini buluşturduğu bir toplantı düzenledi. 


Varlık: “İnoksan tedarikçileriyle el ele büyüyor”
İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, İnoksan’ın bugüne gelmesinde tedarikçilerinin önemli katkısı olduğunu belirterek, tüm tedarikçilere teşekkür etti. Varlık, “35 yıl önce küçük bir atölyede kurduğumuz İnoksan, bugün 5 kıtada 66 ülkeye ihracat yapar konuma ulaşmışsa, bunda elbette her zaman kaliteli ürün ve hizmet tedarik desteği veren iş ortaklarımızın katkısı büyüktür. Yaklaşık 750 tedarikçi firmaya iş veriyor ve bunları sürekli geliştiriyoruz. Onların sayesindedir ki, bugün sektörümüzde ‘kutup yıldızı’ olarak kabul ediliyoruz. Kalitemizle gerek yurt içinde gerekse yurt dışında kendimizden söz ettiriyoruz” diye konuştu.  
İnoksan’ın Araştırma-Geliştirme’ye ve kaliteye verdiği önemle Avrupa standartlarını yakaladığını söyleyen Varlık, “İnoksan, tedarikçileriyle el ele büyüyen bir firmadır. Her zaman onların sesine kulak verdik, kalite odaklı çalışmalarının en büyük destekçisi olduk. Bu desteğimiz her zaman sürecek. Çünkü kalite, sonu olmayan bir maraton. Bu maratonda İnoksan olarak tedarikçilerimizin yanında yer alacağız” dedi.  


TSE, kalitesini yükseltmek isteyen tedarikçilere destek için hazır…
Toplantıda ‘Kaliteye Yolculuk’ başlıklı bir konuşma gerçekleştiren TSE Bursa İl Koordinatörü Mustafa Karaman,  “Biz TSE olarak kaliteyi organize eden ve toplumun tamamında kalitenin olması için çalışan bir kamu kuruluşuyuz. İnoksan tedarikçileri için ücretsiz bilgilendirme eğitimleri sözü veriyorum. Kalitesini geliştirmek isteyen, sistem kurmak isteyen tedarikçiler için sistem kurma çalışmalarına desteğe hazırız” dedi. 

Prof. Dr. Işığıçok: “Yönetim kalitesini artırmak için bilimden yararlanmak gerekir”
Kalite Birliği Başkanı Prof. Dr. Erkan Işığıçok ise toplantıda ‘İş Dünyasında Karar Vermek Fark Yaratmak ve Değer Katmak için 3. Göz: İstatistik’ başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Prof. Işığıçok, “Yönetim faaliyetlerinde, vizyon oluşturma ve stratejik planlama, kritik başarı faktörlerini oluşturma, hedefleri belirleme, kritik performans göstergelerini belirleme, denetleme ve izleme gibi faaliyetler son derece önemli yer tutar. Kuşkusuz, bu faaliyetlerin temeli ölçmeye ve veriye dayanır. Ölçemediğinizi yönetemezsiniz ve yönetemezseniz yok olup gidersiniz. O halde, yönetim performansının artırılmasında istatistikten ve bilimden yararlanmak kaçınılmaz görünmektedir. Bu amaçla atılacak ilk adım veri toplama ve istatistik okur-yazarlığı olup, tüm kurum ve kuruluşların veri toplama kültürü konusunda bilinçlendirilmesi gerekir” şeklinde konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder