23 Ekim 2014 Perşembe

Beyoğlu’nda yüzme bilmeyen kalmayacakBeyoğlu Belediyesi profesyonel yüzme hocaları tarafından ilköğretim öğrencilerine yüzme öğretiyor. Eğitim  öğretim dönemi yoğunluğunda çocukların sosyal, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini sağlamak adına yapılacak olan uygulamada yüzme derslerinin yanı sıra çanta, tişört, havlu, bone ve ulaşım hizmetleri de tüm çocuklara ücretsiz olarak veriliyor.


Beyoğlu Belediyesi profesyonel yüzme hocaları tarafından ilköğretim öğrencilerine yüzme öğretiyor. 2014 – 2015 Eğitim – öğretim döneminin başlamasıyla birlikte ders yoğunluğunda, çocukların sosyal, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini sağlamak adına yapılacak olan uygulamada yüzme derslerinin yanı sıra çanta, tişört, havlu, bone ve ulaşım hizmetleri de tüm çocuklara ücretsiz olarak veriliyor.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’ye ait olan Şişhane’deki Beyoğlu Yüzme Havuzu’nda verilecek olan dersler, Sağlık Bakanlığı’nın esas şartlarına uygun ve tam hijyenik havuzda profesyonel eğitmenler tarafından organize edilecek. Günde 2 seans olarak hazırlanan programda yüzme dersleri sabah ve öğlen olarak verilecek.


Beyoğlu’nda yüzme bilmeyen kimsenin kalmayacağını söyleyen Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan “Tarih boyunca denizciliğin merkezi olan ve etrafı denizle çevrili Beyoğlu İlçesi'nde çocuklara yüzmeyi sevdirmek ve kış mevsiminde de spor yapmaya teşvik etmek için başlattığımız yüzme okulunun yeni dönemdeki derslerine tüm hızıyla devam ediyor. Derslere katılan ve heyecanları yüzlerinden okunan öğrencilere, profesyonel öğretmenler yüzme öğretiyor. Çanta, havlu ve bonesini kayıt esnasında alan öğrencilerin, ulaşımları da belediyemiz araçları ile sağlanıyor” diye konuştuTüm hizmetler ücretsiz
Yüzme dersi için gerekli olan çanta, tişört, havlu ve bone gibi temel ihtiyaçların tümü Beyoğlu Belediyesi tarafından karşılanacak. Ayrıca Yüzme havuzuna ulaşımı da kolay hale getiren Beyoğlu Belediyesi belirli noktalardan çocukları servisle alıp dönüşte tekrar aynı noktaya servisle bırakacak.
Yüzme derslerine katılmak isteyen öğrencilerin öncelikle Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezine başvuru formu bırakmaları gerekiyor. Başvuru yapan öğrencinin spor yapmasında ve havuza girmesinde her hangi bir sakıncanın olmadığına dair alınması gereken sağlık raporunu da Beyoğlu Belediyesi, bünyesindeki doktorlar ile ilk ders öncesi ücretsiz olarak verme fırsatı sunuyor.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’ye ait Şişhane’de bulunan Beyoğlu Kapalı Yüzme Havuzu’nda sezon boyunca devam edecek Beyoğlu Belediyesi Yüzme Okulu ile 5 bin öğrenciye yüzme öğretmeyi hedefliyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen pratik yöntemlerle öğrenciler öğrenciler kısa zaman içinde yüzme öğrenebiliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder