21 Ekim 2014 Salı

TAYLAND SOKAK MASAJI KADIKÖY'DE

BİN YILDIR UYGULANAN MUCİZEVİ TERAPİ TAYLAND SOKAK MASAJI KADIKÖY'DE


Daçkalı girişimciler, “ayak üstü masaj mı olur?” demedi, Tayland sokak masajını Kadıköy Çarşısı’na getirdi.Ayaküstü Masaj Yöneticisi Tuncay Akkaya iş fikrini iş seyahatleri dolayısıyla Tayland’a gittiğini belirterek, “O kadar yorulmama rağmen, sokakta yaptırdığım 30 dakikalık masaj ile yeniden doğmuş gibi hissediyordum.


O zaman karar verdim bu projeyi İstanbul’da uygulamaya” dedi.
Uzakdoğu’ya gidip de masaj yaptırmayan yoktur. Gezmekten yorulan turistler, sokaklarda yanyana dizilmiş şezlonglara uzanır ve ayaklarına masaj yaptırır. Refleksoloji (Ayak Masajı) 5000 yıldır uygulanan mucizevi bir terapi. Ayaklarımızın altındaki refleks noktalarına, çok özel tekniklerle uygulanıyor ve gerçekten inanılmaz bir etkisi var. Ayrıca stres ve depresyondan, menepoz ve regl ağrılarına, cinsel isteksizlikten dolaşım bozukluklarına pek çok rahatsızlığa çare olduğu söyleniyor.
Ayaküstü Masaj adı ile Kadıköy’de hizmet vermeye başlayan bu yeni mekanı sizler için ziyaret ettik. Hem masaj yaptırdık, hem de sohbet ettik.


Refleksoloji nedir?
Refleksoloji’yi,“ Ayaklar bedenin aynasıdır” sözüyle özetleyebiliriz. Daha geniş anlamda Refleksoloji, ayaklara uygulanan özel ovma hareketleriyle vucudun belli bölgelerinde bloke olmuş enerjiyi çözerek, bedenin kendi kendisini iyileştirme gücünü harekete geçirmesi olarak tanımlanabilir. Refleksoloji ‘denge’ sağlayan bir terapidir. Refleksoloji Terapisi kişinin kendisini, fiziksel, duygusal ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar ve kişiye doğal dengesini kazandırır.
Refleksoloji, bilimsel olarak kanıtlanmış mıdır?
Amerika’da yapılan bilimsel bir araştırmaya göre Refleksoloji’nin, PMS’yi (Regl öncesi gerginliği) yüzde 45 oranında azalttığı kanıtlanmıştır. (Ref. The College of Naturopathie and Complementary Medicine) Ayrıca araştırmalar Refleksoloji’nin hiçbir yan etkisinin olmadığını ve 20 dk.’lık bir Refleksoloji terapisiyle, vücut sirkülasyonunun % 10-15 oranında harekete geçirdiğini tespit etmişlerdir.
Refleksolojinin yanı sıra baş ve boyun masajı da yapılan Ayaküstü Masaj stüdyosunda, sadece 30 dakikada üstelik sadece 30 liraya gerçekten yeniden doğmuş gibi hissediyorsunuz. Yılbaşına kadar geçerli olan bu tanıtım fırsattını kaçırmayın deriz. Ayaküstü Masaj, Caferağa Mahallesi Sarraf Ali Sokakta.
Bilgi için:
Ayaküstü Masaj / Caferağa Mahallesi, Sarraf Ali Sok. No: 13 Kadıköy İSTANBUL
TEL: 0531 832 92 76 / 0216 346 55 66 / /www.ayakustumasaj.com
Harita için tıklayın : http://goo.gl/LuNkri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder