23 Ekim 2014 Perşembe

QATAR AIRWAYS 2014 SAVEUR CULINARY TRAVEL ÖDÜLLERİ KAPSAMINDA 4 ONUR ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜDünyanın en sevilen beş yıldızlı havayolu şirketlerinden Qatar Airways, SAVEUR Dergisinin yıllık Culinary Travel Ödülleri kapsamında verilen En İyi Okuyucu Seçimi, En İyi Havalimanı Bekleme Salonu, Uçuş Esansında En İyi İçecekler ve Uçuş Esnasında En İyi Yemek (First ve Business Class) kategorilerinde dört onur ödülü kazandı.tshbr Qatar Airways’de beklentilerin ötesine geçmek ve yolcularına unutulmaz deneyimler yaşatmak için yeni yollar aradıklarını ifade eden Qatar Airways Group CEO’su Akbar Al Baker “Yaptığımız işin takdir edilmesi ve bu şekilde tanınmak bizim için bir onur. Müşterilerimize, seyahatleri süresinde her zaman benzersiz bir lüks ve rahatlık sunuyoruz.” sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.


Hava yolu şirketinin Londra Heathrow’daki bekleme salonunda, açık tiyatro stili mutfağın yer aldığı bir gurme restoranı, organik yiyecekler, lüks özel duşlar ve WiFi, PC ve yazıcıların yer aldığı bir iş merkezi yer alıyor.Hamad Uluslararası Havalimanın’da Ağustos ayında açılan birinci sınıf yolcu bekleme salonu Al Mourjan Business ise kısa süre içinde dünya genelinde övgüler aldı. Al Mourjan Business Bekleme Salonu 10 adet olimpik yüzme havuzu kadar bir alana sahip ve 1.000 kişilik kapasitesi var.#turizminsesi

Kaliteden asla ödün vermediklerini belirten Al Baker, Al Mourjan Business Bekleme Salonunun bunun bir kanıtı olduğunu söyledi ve sözlerine, “Havalimanı bekleme salonuna çeşitli yemek seçenekleri, çalışma istasyonları, aile alanları, oyun odaları ve özel sessiz odalar gibi yeni lüks ve konfor standartları getirdik.” diyerek devam etti.

Gökyüzündeki hizmetleri ile de tanınan Qatar Airways, yolcularına First Class’ta tamamen yatarak düz konuma gelen koltuklar ve koltuk arkalarında bütünleşik masaj sistemleri sunuyor. Ayrıca, 17’’ kişisel dokunmatik ekranlarda uçuş esnasında 1.000’den fazla eğlence seçeneği bulunuyor. Hava yolu şirketi, yolcularına 30.000 feet yükseklikte mevcut olan en iyi yemek deneyimini sunuyor. First ve Business Class menüleri dünyaca ünlü all-start listesinde yer alan şefler Nobu Matsuhisa, Tom Aikens, Vineet Bhatia ve Ramzi Choueiri tarafından hazırlanıyor. Bunların arasında beş Michelin Yıldızı sahibi olan şefler de yer alıyor. tshbr

Qatar Airways’in yolcularına sundukları hizmetlerde her zaman son teknoloji ve donanımları kullandıklarını belirten Al Baker, sözlerine şöyle devam etti: “Bunların hepsi lüks seyahatin altın çağını anımsatıyor. Bizimle uçmayı beş yıldızlı bir deneyime çevirmek amacıyla, yaptıklarımızı takdir ettikleri için Saveur okuyucularına ve editörlerine müteşekkiriz.”Hiç yorum yok:

Yorum Gönder