21 Ekim 2014 Salı

KADIKÖY’DE CUMHURİYET ÇOŞKUSU

KADIKÖY BELEDİYESİ CUMHURİYET BAYRAMI İÇİN HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI
Kadıköy Belediyesi Cumhuriyet bayramı için hazırlıklarını tamamladı. “Gülümse Cumhuriyet 91 Yaşında” sloganıyla etkinlik hazırlıklarını yapan Kadıköy Belediyesi hafta boyunca 29 etkinlik gerçekleştirecek.


Cumhuriyetimizin Kuruluş yıldönümlerini her yıl büyük bir coşkuyla ve farklı etkinliklerle kutlayan Kadıköy Belediyesi, bu yıl da zengin bir program hazırladı.Panelden konferansa, yürüyüşten, konsere 29 etkinliğin gerçekleşeceği programda her gün farklı yerlerde performans sergileyen Cumhuriyet Bandosu, Meşale Yakma Töreni, Resmigeçit töreni, Cumhuriyet Yürüyüşü ve Ferhat Göçer Konseri yer alıyor.


Cumhuriyet Bandosu Kadıköy'de
Cumhuriyet Bayramının büyük bir coşkuyla kutlandığı Kadıköy’de bu yıl bu renkliliğe Cumhuriyet Bandosu eklendi. 18 Ekim’de Kozyatağı Atatürk Caddesi’nde ilk performansını sergileyen Kadıköylülerin büyük ilgisi ile karşılaştı. Milli Hakimiyet Parkı, Halitağa Caddesi, Kadıköy Altıyol’da da Cumhuriyet şarkılarını çalan bando 9 gün boyunca farklı noktalarda performans sergilemeye devam edecek. 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı yürüyüş alanında bulunacak olan Cumhuriyet Bandosu ekibinin tümü konservatuar öğrencilerinden oluşuyor.

Cumhuriyet Meşalesi
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. kuruluş yıldönümünde 22 Ekim Çarşamba Günü  Kadıköy'de yer yıl geleneksel olarak yakılan Meşale Yakma Töreni gerçekleşecek. Kadıköy İskele Meydanı Atatürk Anıtında yapılacak olan törende Cumhuriyetin aydınlık ışığını temsil eden meşaleyi Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, öğrencilerle birlikte yakacak. Meşale bir hafta süreyle yanacak.

Resmi Geçit Töreni Coşkusu
Kadıköy'deki Cumhuriyet Bayramı Resmi Geçit Töreni ise Bağdat Caddesi Feneryolu’nda yapılacak. 29 Ekim Çarşamba günü 10.30'da başlayacak Cumhuriyetimizin 91. yılı resmi geçit töreninde töreninde ise gözler yine rengârenk balon, çiçek ve Türk bayraklarımızla süslenen Araç Konvoyu’nda olacak. Bağdat Caddesi kutlamalarının ilk bölümü olan Resmi Geçit Töreni’nde Kadıköy Belediyesi’nin oluşturduğu araç konvoyu ile Kadıköy Belediyesi Gönüllülerinden, iki bin kişinin  ay-yıldızlı kıyafetlerle geçişi damgasını vuracak.Çeşitli kurumlar ile özel kuruluşların katılacağı araç konvoyunda ise en büyük ilgiyi İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin 91 Klasik Otomobili çekecek.  İstanbul Klasik Otomobilciler Derneğine bağlı  91 klasik araç, "Her Yerde Cumhuriyet" temasıyla resmi geçitte yer alarak Bağdat Caddesi’nde hem nostalji rüzgarı estirecek hem de renkli görüntüler oluşturacak.

Cumhuriyet Yürüyüşü Bağdat Caddesinde Saat: 19.00'da başlayacak.
Kadıköylülerin ve Cumhuriyet Sevdalılarının yoğun ilgi gösterdiği geleneksel Cumhuriyet yürüyüşü her zaman olduğu gibi yine Bağdat Caddesi Suadiye Işıklar'da Saat: 19.00'da başlayacak. Türk Bayrağı ve Atatürk Posterleri taşıyacak olan katılımcılar, Cumhuriyet Tırı’ndan yükselen coşku dolu şarkılara eşlik ederken, bir taraftan da Cumhuriyet’e bağlılıklarını dile getirecekler. Göztepe Işıklarda sona erecek yürüyüş sonunda kutlamalar Ferhat Göçer Konseri ile son bulacak.

Meşale Yakma Töreni: 22 Ekim Çarşamba Saat: 10.00 Kadıköy İskele Meydanı
Resmi Geçit Töreni: 29 Ekim Çarşamba Saat: 10.30 Yer: Feneryolu Işıklar
Cumhuriyet Yürüyüşü: 29 Ekim Çarşamba Saat: 19.00 Yer: Bağdat Caddesi Suadiye Işıklar
Ferhat Göçer Konseri: 29 Ekim Çarşamba Saat: 21.30 Yer: Caddebostan Sahili

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder