8 Ekim 2014 Çarşamba

HAFTA SONU KAYAK PLANINIZ VARSA MUTLAKA OKUYUNEğer kışı seviyorsanız ve hafta sonu için en yakın kayak merkezinden rezervasyon yaptırdıysanız dikkatli olun. 1-2 gün için aracınızın lastiklerini değiştirmeye üşeniyorsanız hafta sonunuz mahvolabilir.

Kış lastikleri karlı ve eğimli yollarda 3 kat fazla yol tutuşu sağlar.
Yolunuz kısa olabilir ancak onu neyle kat edeceğiniz önemli bir konu. Yapılan deneylere ve araştırmalara göre yaz lastiği %4 eğimli bir yokuşta bile tutuş kaybı yaşamaktadır. Buna karşın doğru kış lastikleri %13 eğimde bile sorunsuz bir performans sergilemektedir.

Lastik değiştirmek çok kolay bir iş değil ancak deniz seviyesinden metrelerce yüksekte bir rampada aracınız kaymaya başlıyorsa daha büyük bir sorununuz var demektir. Çünkü karlı ve eğimli yollarda yaz lastikleriniz sizi idare edebilecek kapasitede değildir.

Çok kısa bir hafta sonu tatilinde bile eğlencenizin yarım kalmaması ve mağdur olmamak için doğru kış lastiğinizi ve donanımınızı edinmeyi unutmayınız.

Kış lastiklerinin yarattığı fark sizin de ilginizi çektiyse, Michelin Road Usage Lab'a göz atın. Her yıl Avrupa genelinde yüzlerce farklı koşulda araba kullanan binlerce sürücüyü izleyerek muhteşem bir bilgi havuzu oluşturulmaktadır. Hepsinin tek bir amacı var: sürüş deneyiminizi mümkün olduğunca güvenli kılmak.

Video;


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder