29 Aralık 2016 Perşembe

Antalya’yı Kış Aylarında Ziyaret Etmek İçin 5 Neden

Tarihi Helenistik döneme kadar uzanan, ülkemizin sıcak duraklarından Antalya, Akdeniz’in eşsiz koylarına, palmiyelerle çevrili kumsallara, medeniyetlerin eseri olan onlarca yapıya ev sahipliği yapıyor. Özellikle yaz aylarında dünyanın pek çok yerinden gelen sayısız ziyaretçiyi ağırlayan il, bugün sahip olduğumuz en özel destinasyonlardan biri.

En hareketli sezonunda eğlenceli gece hayatının ve içinizi ısıtacak güneşinin eksik olmadığı şehir kış aylarında ise bambaşka bir seyahat olanağı sunuyor. Bahar ve yaz aylarına oranla daha sakin ve huzurlu bir kaçamak planınız varsa, Antalya kesinlikle seçeneklerinizden biri olmalıdır. Neden mi? Cevabını sizin için hazırladığımız listede bulabilirsiniz.1 – Keşfedilmeyi Bekleyen Antik Kentler
Bölgenin uzun tarihsel geçmişinin yansıması olan antik kentler, medeniyetlerin günümüze kadar gelen ve keşfedilmeyi bekleyen durakların başında yer alıyor. Antalya’ya bağlı pek çok beldede ve merkezinde rastlayacağınız bu yerleşimler, tarih meraklıları için bulunmaz bir nimet. Özellikle yaz aylarında bölgenin ikliminin kültür gezileri için fazla sıcak olması nedeniyle bu mevsim kültür gezileri için çok daha uygun. Hamaksia Antik Kenti, Serge Antik Kenti, Simena Antik Kenti, Olimpos Antik Kenti, Side Antik Kenti, Aspendos Antik Kenti bu yapıların başlıcaları.

2 – Huzurun Adresi Kaleiçi
Şehrin karmaşasının kesinlikle uğramadığı bambaşka bir durak Kaleiçi. Kendine has dar sokakları, tarih kokan konakları, samimi ve içten insanları ile Antalya seyahatinin olmazsa olmazlarından. Limon ve portakal ağaçlarının çevrelediği Kaleiçi’nde yapacağınız kısa bir yürüyüşün ardından ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız. Bölgede yaşamış medeniyetlerin izlerine rastlama olanağı da bulacağınız bu seyahat, belki de bir kış tatili için tam olarak ihtiyacınız olan her şeyi barındırıyor.

3 – Uygun Fiyatlı Konaklama Seçenekleri
Antalya, ülkemizin bahar ve yaz aylarında en çok ziyaretçi ağırlayan turistik şehirlerinden biridir. Sezonun böylesine yoğun geçtiği şehirde konaklama birimleri de hayli yüksek olabiliyor. Kış mevsiminde Antalya’yı ziyaret etmenin en güzel özelliklerinden biri de tesislerin çok daha uygun bütçeli olması. Erken rezervasyon fırsatları da sunan Antalya otelleri için tek yapmanız gereken seyahat planınızı yaptıktan sonra tesislerle iletişime geçmek. Tüm yıl boyunca hizmet veren otellerin sayısının yüksek olduğu şehirde, dilerseniz şehir merkezinde dilerseniz Antalya’nın Side, Kemer ve Alanya gibi eşsiz beldelerinden birinde konaklayabilirsiniz.

4 – Sahilde Balık Keyfi
Sahil kentlerini bu mevsimde ziyaret ettiğinizde yapılması gerekenler listesinde kesinlikle yer alacak aktivitelerden biri de balık restoranında keyifli bir akşam geçirmek. İster hareketli ister durağan bir seyahat planınız olsun yine de günün sonunda şöyle sizi keyiflendirecek, sevdiklerinizle taptaze anlar ve anılar yaratacak bir akşam yemeğine mutlaka yer vermelisiniz. Şehir merkezinde, Kemer’de ya da Belek’te yaz mevsimine oranla çok daha sakin olan restoranlarda hem yer bulmakta zorlanmayacak hem de samimi bir akşam geçirebileceksiniz.

5 – Antalya’nın İncisi Kemer
Antalya’nın turizm cennetlerinden biri olan Kemer ilçesi, şehir merkezine 40 km uzaklıkta yer alıyor. 60 km boyunca uzanan muhteşem kumsallara ev sahipliği yapan ilçe, yaz aylarında deniz ve güneşin en güzel haline tanık olmamızı sağlarken kış aylarında ise belki de hiç bilmediğiniz bambaşka bir güzelliğe bürünüyor. Sakin bir Antalya seyahatinin önemli duraklarından biri olan Kemer’de Phaselis Antik Kenti’ni ziyaret edebilir, Beydağları Milli Parkı’nda doğayla buluşabilir, Beldibi Mağarası’nda unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz. Üstelik bu mevsimde konaklama, Kemer’de de oldukça uygun fiyatlı. Neredekal Kemer otelleri sayfasında kısa bir araştırma yaparak tesis fiyatlarını kıyaslayabilir ve bütçenize en uygun tesisle hemen iletişime geçerek hafızanızda yer edecek bir seyahatin ilk adımını atabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder