21 Aralık 2016 Çarşamba

Fikret Öztürk Kulüplerarası Golf Turnuvası’nı Bodrum Golf Kulübü kazandı

Geçtiğimiz ay THY Open Golf Turnuvası’nda dünya golf şampiyonlarını ağırlayan Regnum Carya Golf&Spa Resort, Fikret Öztürk Kulüpler Arası Golf Turnuvası ve Kış Mücadelesi’ne sahne oldu. İş ve cemiyet dünyasının ünlü isimlerinin katıldığı 3 günlük turnuvayı Bodrum Golf Kulübü kazandı.

Açıldığı günden bu yana çok önemli ulusal ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapan Regnum Carya Golf & Spa Resort, bu kez Türkiye’nin en ünlü golf kulüplerini ağırladı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Fikret Öztürk Kulüplerarası Golf Turnuvası’na Türkiye’nin en önemli 7 golf kulübünden 12’şer sporcu katıldı. Aralarında Yıldırım Demirören, Erdem Kıramer, Fikret Ünlü gibi golf müdavimlerinin de bulunduğu 84 sporcu, 3 gün süren turnuvada yarıştı. Avrupa ve Amerika arasında oynanan ve dünyanın en çok izlenen 3’üncü spor olayı olan Rider Cup formatında düzenlenen turnuvanın galibi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Bodrum Golf Kulübü oldu. 

Fikret Öztürk; “Golf sahalarının sayısı artırılmalı”Fikret Öztürk adına düzenlenen ve gelenekselleştirilen en geniş katılımlı kulüplerarası golf organizasyonu olan turnuva, golf sporuna verilen önemi de ortaya koydu. Turnuvanın ev sahibi Regnum Carya Golf&Spa Resort Onursal Başkanı Fikret Öztürk,  turnuvaya katılan tüm kulüp ve sporculara teşekkür ederek, önümüzdeki yıllarda uluslararası katılımlı pek çok yeni turnuva planladıklarını vurguladı. Öztürk, Belek’in ılıman iklimi ve Dünya ile yarışan golf sahaları ile yaz-kış binlerce golfçüyü ağırladığını belirtirken golf sporunun ülke turizmi açısından büyük önem taşıdığını vurguladı. Carya Golf Club’ın Avrupa’nın ikinci en iyi golf sahası seçildiğini  hatırlatan Fikret Öztük, golf sporunun  insan sağlığına olan olumlu katkısının altını çizerek, golf turizminin daha da yaygınlaşması için ülkemizde golf sahalarının sayısının artırılması gerektiğini de sözlerine ekledi. Regnum Carya bünyesinde yer alan National ve Carya Golf Club sahalarında Fikret Öztürk Kulüplerarası Golf Turnuvası’na paralel olarak ayrıca bir de ‘Kış Mücadelesi’ düzenlendi. 110 sporcunun katıldığı Kış Mücadelesi ile beraber, Regnum Carya’da golf şöleni yaşandı.  


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder