23 Aralık 2016 Cuma

Rusya’da Türkiye’ye yönelik erken rezervasyonlar ümit verici durumda

Rusya’da erken rezervasyonlar fırladı 
Rusya’da önümüzdeki sene için yurt dışı turlarına olan erken rezervasyonların önemli artış gösterdiği açıklandı. Türkiye’ye yönelik talep ümit verici durumda. Rusya’da tur operatörlerinin görüşlerini alan Kommersant Gazetesi, önümüzdeki sene için yurt dışı turlarına olan erken rezervasyonların geçen senenin ortalama 2 – 3 kat üzerine çıktığını, Türkiye’nin geçen sene kaybettiği birincilik koltuğuna yeniden dönmesinin beklendiğini yazdı.

Yaz turlarına ilginin patlaması, rublenin dolar karşısında son haftalarda hızla değer kazanmasına bağlanıyor. Yılbaşından sonra doların yeniden değerlenmesinden korkan pek çok turist şimdiden "ucuz dolar ile" rezervasyon peşinde. Gazeteye bilgi veren tur operatörleri, bu sene erken rezervasyonların geçen yıla kıyasla 3.5, bir önceki seneye göre 4 kat arttığı bilgisini verdi. Yurt dışı turlarına olan talepteki başlıca neden, Türkiye turlarına uygulanan yasağının kaldırılması olarak gösteriliyor.
Rusya Turizm Endüstrisi Birliği Basın Sözcüsü İrina Turina, “Yaz turlarına olan talep gerçekten çok aktif. Normalde bu turlara olan talep genelde yılbaşı tatillerinden sonra ortaya çıkar” açıklamasını yaptı. Uzmanlar, Rusya’da üç yıllık aradan sonra 2017 yılında turizm sektörünün yeniden yükselişe geçeceğini öngörüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder