31 Aralık 2016 Cumartesi

Yeni Yılda Yeni Umutlar Partisi Çoşturdu

2017’ye yeni umutlarla girdiler…
Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nde düzenlenen yeni yıl partisi, hastanede kan hastalıkları ve kemik iliği nakli yapılan çocukların yüzünü güldürdü. Partiye aileleriyle birlikte katılan onlarca çocuk, sevilen şarkıcı Buray’ın şarkılarıyla ve animasyon ekibiyle mutluluktan havalara uçtu! 

Yaşları bir ile 12 arasında değişen, kimi iyileşen kiminin tedavisi hala devam eden 60 çocuk ve ailesi, Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nin düzenlediği yılbaşı partisinde bir araya geldi. Animasyon ekibiyle eğlenceli anlar yaşayan çocuklar, kâh el ele tutuşup oynadı, kâh dans etti, kâh hatıra fotoğrafı çektirdi. Partinin yapıldığı salona girdiklerinde renkli balonlar ve çam ağacıyla karşılaşan çocuklar; Batman, Superman, Pamuk Prenses, Minnie Mouse gibi sevilen çizgi film ve masal kahramanlarını da karşılarında görünce çok mutlu oldu.

“Hayatımın anlamısınız”
Bu özel günde bütün çocuklar ve aileleriyle tek tek ilgilenen Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Pediatrik Kemik İliği Nakil Ünitesi ve Hematoloji / Onkoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gülyüz Öztürk, bir açılış konuşması yaptı. Duygulu anların yaşandığı konuşmada Prof. Dr. Gülyüz Öztürk, hastası olan çocuklara şöyle seslendi: “Siz benim hayatımın anlamısınız. Sizleri böyle gördüğüm zaman hayatımı boşa geçirmediğimi hissediyorum. Geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum.” Prof. Dr. Gülyüz Öztürk, yeni yıl dileklerini de ihmal etmeyerek konuşmasını sürdürdü: “Keyfimiz çok, iyi günlerimiz bol olsun. Ülkemiz adına, çocuklarımız adına hepimizin umut dolu yılları olsun.” 

Buray’ın şarkıları coşturdu
Prof. Dr. Gülyüz Öztürk’ün konuşmasının ardından genç müzisyen Buray mikrofonu alarak sevilen şarkılarını seslendirdi. Buray, “Aşk mı lazım”, “Sen sevda mısın”, “Kimsenin suçu yok” gibi şarkılarını partiye katılan çocuklar ve aileleri eşliğinde söyledi. Buray, bir ara performansına ara vererek kemik iliği bağışının önemine dikkat çekti ve herkesi gönüllü bağışçı olmaya davet etti. 
Aileler anlatıyor:

Burcu Güneş- M. Fehim Güneş
“Eylül’de kemik iliği olan 4 yaşındaki kızımız Berfin yavaş yavaş eski haline dönmeye başladı. Saçları çıkıyor. Hayal bile edemezdik bugünü, ama bakın, şimdi burada yılbaşı partisindeyiz. 2016 çok kötü geçti ama inşallah 2017 çok güzel olacak”

Sevinç Süleymanova
“Biz ilk başta tedavi için Rusya’ya gitmiştik ama bir sonuç alamadık. Kızım Zehra bu hastanede ilik nakli oldu ve Azerbaycan’a geri döndük. Fakat bir yıl sonra beyninde merkezi sinir sisteminde hastalığı tekrarladı. Şu anda kemoterapi tedavisi görüyor. Tekrar ilik nakli de olabilir, olmayabilir de...” 

Zehra Süleymanova
“Bugün çok mutluyum. Hocalar yanımda... Buray’ı çok seviyorum. En çok balonları sevdim.”

Gülden Sarı
“Oğlum Aren 3 yaşında. 5 buçuk aylıkken tedaviye başladık. İlik nakli olduk ve Gülyüz Hoca ve ekibi sayesinde buradan mutlu ayrıldık. Kontrollerimiz devam ediyor. Kordon kanı için Aren’e bir kardeş yaptık. Çok şükür Aren, gayet sağlıklı şu an.”

Irmak Su Uçak (12)
“Ben geçen yıl şubat ayında buraya geldim. Lenfoma teşhisi kondu. Daha sonra hastalığım lösemiye döndü. Üç ay önce ilik nakli oldum. Şu anda da kontrol dönemindeyim. Bugün çok güzel bir gün. Çocukları mutlu etmek adına çok güzel bir şey yapmışlar. Buray da gelmiş. Çok mutluyuz.”

Selda Uçak
“Hocalarımızdan, ekipten, hemşirelerimizden çok memnunuz. Onlar bizim her şeyimiz. Biz onlarla bir aile gibi olduk. Hepsini ayrı ayrı çok seviyoruz.” 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder