3 Temmuz 2014 Perşembe

Almatı Uluslararası Otel Forumu


Almatı Uluslararası Otel Forumu’na katılan turizmciler Kazakistan turizminin ve sektörün geleceğini konuştu.
Kazakistan’ın 2 milyon nüfusla en kalabalık şehri Almatı’da ilk kez düzenlenen Uluslararası Otel Forumu’na Alanya’dan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydoğan A.Ş. Genel Koordinatörü Gülçin Güner katıldı ve misafir sadakatı konusunda sunum yaptı. Yoğun katılımın olduğu forumda 2 gün boyunca sunumlar ve panel şeklinde moderator eşliğinde konular tartışıldı.


Turizm alanında yeni projelerin sunumu, sektörde istihdam edilen personelin eğitim kalitesi, marka otelcilik avantajları, yeni trendler ve misafir eğilimleri hakkında görüşmeler yapan Güner, Azerbaycan  otelcileri adına forumda bulunan  başkanın sektörel eğitim alanında Türkiye’den destek istediklerini söyledi.

Güner, “Destek talebini TÜROFED aracılığıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’mıza ileteceğiz” dedi. Düzenlenen ödül törenine de katılan Güner, Kazakistan Otelciler ve Restorancılar Birliği yöneticilerine TÜROFED şilti hediye ederken TÜROFED adına aynı birliğin yönetiminden kültürel değeri olan hatıra tabak hediye aldı. Güner, “Kazakistan Kültür ve Turizm Ataşemizin de katıldığı bu organizasyonda  Almatı’dan Türk genel müdürlerinin yönetiminde bulunan otellerin 2013 ödüllerini alması gurur kaynağı oldu” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder