13 Temmuz 2014 Pazar

SETUR’UN AVANTAJLI TATİL SEÇENEKLİ İLE ŞEKER GİBİ BİR BAYRAMSetur Yurtiçi ve Yurtdışı Turlar Müdürü Yeşim ÖZALTAY, Ramazan Bayramı tatil seçeneklerini değerlendirdi.Sektörün öncü adresi Setur, Ramazan Bayramını keyifli geçirmek isteyen misafirlerine birbirinden güzel seçenekler sunuyor. Tatilcilerin yurtiçi ve yurtdışı tatil taleplerini değerlendiren Setur Yurtiçi ve Yurtdışı Turlar Müdürü Yeşim ÖZALTAY, yurtdışı destinasyonlarında mevcut kontenjanın %90’ının satılmış olduğunu, yurtiçi destinasyonlarında ise 10 Temmuz’dan sonra fiyatların artacağınıaçıkladı.

Yurtdışı Tur Seçeneklerinde İlk Tercihler Kültür Turlarından Yana Oldu
Setur,Ramazan Bayramı tatili kapsamında özel avantajları ve erken rezervasyon uygulaması ile kişi başı yakın destinasyonlara 50€,  uzak noktalara ise 75€ indirim avantajıyla eşsiz tatil seçenekleri sundu. Dünyanın dört bir yanına organize edilen, Rusya Beyaz Geceler, Avrupa ve Orta Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Uzakdoğu ve Afrika safari turları gibi kültür turlarının tatilciler tarafından en fazla ilgiyi gördüğünü belirten Yeşim ÖZALTAY, “Kontenjanlarda son yerler, özellikle randevu ile çalışan ve yoğun talep alan İngiltere vize işlemleri süreci, dikkat edilmesi gereken hususların başında yer alıyor” diyerek tatilcileri uyardı. ÖZALTAY ayrıca, 18 grup turu ile 600 civarında, münferit olarak ise yaklaşık 300 gezginin yurtdışına seyahat edeceğini öngördüklerini açıkladı. Bu turların fiyatları kişi başı 467 ila 2997 Euro arasında değişiyor.

Disney temalı parkların bulunduğu Amerika ve Avrupa destinasyonlarını çocuklu ailelere ve alışveriş meraklılarına öneren ÖZALTAY, kültür ve tarih merakı ağır basan tatilcilere; Avrupa ve Orta Avrupa’daki Budapeşte, Viyana, Prag, Floransa, Roma, Venedik, Madrid, Barselona, Varşova, Krakow, Zürih, Münih ve Salzburg destinasyonlarını tavsiye etti.  Yeni keşifler ve deneyimler arayan gezginlere ise Rusya Beyaz Geceler, İskandinavya ve Afrika’da doğal yaşamı yakından hissedecekleri safari turlarını önerdi.

Yeşim ÖZALTAY:“Bu sene Şeker Bayramı dönemi için gemileri tercih edecek olan 700 misafir beklemekteyiz.”dedi. Şeker Bayramı için çeşitli fırsatlar sunan Setur’unYurtiçi ve Yurtdışı Turlar Müdürü Yeşim ÖZALTAY gemi turlarında kampanya dönemlerinin sona erdiğini, yerlerin %90’ının dolmuş olduğunu açıkladı. Gemi turlarında başta Akdeniz olmak üzere Baltık Denizi ve Fiyortlar’ın en çok sorulan destinasyonlar arasında yer aldığını dile getiren Yeşim ÖZALTAY, “ Bu sene Şeker Bayramı dönemi için gemileri tercih edecek olan 700 misafir beklemekteyiz.”dedi. ÖZALTAY, her zaman revaçta olan Akdeniz ve Baltık Denizi’nin yanı sıra, nehir turlarını da tavsiye ederek,“Bayram dönemlerinin hem havayolu hem konsolosluk yoğunluklarını dikkate alırsak, yerlerin dolma ihtimali ve vizelerin yetişememe durumuna göre erken rezervasyon yapılmasını tavsiye ederiz.”dedi.

Baltık Devletleri Başkentleri’ne yolculuk yapan Costa Fortuna gemi turları 1469€’dan başlayan fiyatlarla satışa devam ediyor. Setur, Ramazan Bayramı kapsamında 3 gecelik 250€ değerinde Yunan adalarından, 2 haftalık 3500€ Uzakdoğu turlarına kadar birçok cruise seyahat seçeneğini misafirlerinin beğenisine sunuyor.
Yeşim ÖZALTAY: “Ramazan Bayramı tatili kapsamında yurtiçinde 10 Temmuz’dan sonra yerler azalacak, fiyatlar artacak. ”dedi

Yurtiçi destinasyonlarında kısa süre içerisinde taleplerin artmasını beklediklerini belirten Yeşim ÖZALTAY, “Yurt içi otellerinde bayram rezervasyonlarını hala sene başında belirlenen fiyatlardan satıyoruz. 10 Temmuz sonrası bayram dönemi için yoğunluk artacağından, kontenjanlar azalacak ve fiyatlar yükselecektir. Bayram rezervasyonu ne kadar erken yapılırsa o kadar avantajlı diyebiliriz.”dedi.

Tatilcilerin yurt içinde ilk olarak Bodrum’u tercih ettiklerini, Bodrum’u Kemer, Belek, Side ve Çeşme’nin takip ettiğini açıklayan Yeşim ÖZALTAY, yurt içi kontenjanının %45’inin satıldığını belirtti. ÖZALTAY’ın tavsiye ettiği oteller ise, bayrama özel programların yer aldığı Rixos Otelleri, Ela Quality Resort Hotel, Hilton Bodrum Türkbükü Resort & Spa ve Regnum Otelleri oldu. Setur’la iki kişi için yurtiçi 4 gecelik otel paketleri 1.200 TL ile 6.000 TL arasında değişiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder