8 Temmuz 2014 Salı

SADETTİN SARAN FRANSA’DA YÜZME REKORU KIRDI!


Fransa’da gerçekleşen Master Yaz Yüzme Şampiyonası’na katılan Sadettin Saran, 50 metre kelebek kategorisinde; 29.27’lik dereceyle rekor kırarak şampiyon oldu .İşadamı Sadettin Saran yüzme başarılarına bir yenisini daha ekledi. Saran, Fransa’nın Millau şehrinde gerçekleşen,  farklı ülkelerden yaklaşık 1000 sporcunun katıldığı Master Yaz Yüzme Şampiyonası’na katıldı. Şampiyonada Türkiye’yi Han Batur Spor Kulübü adına temsil eden Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, hayli çekişmeyle geçen müsabakalar sonucunda 50 metre kelebek kategorisinde Fransa havuz rekorunu kırarak şampiyon oldu. 29.27’lik derecesiyle yarışmaya damga vuran Saran, birincilik kürsüsüne milli takım formasıyla çıkarak duygusal anlar yaşadı.Yarışma sonrasında yüzme branşında aldığı başarıların kendisi için büyük bir önem taşıdığını söyleyen Sadettin Saran, “Yıllar sonra milli formayı giymek ve şampiyon olmak büyük mutluluk” diye konuştu.


KENDİ REKORLARINI EGALE EDİYOR!
ABD’de eğitim gördüğü yıllarda Kentucky Üniversitesi Yüzme Takımı’nın kaptanlığını yapan Sadettin Saran iki yıl, ‘En Değerli Sporcu’ seçilmişti. Saran, Türkiye’ye döndüğünde de profesyonel yüzmeyi bırakmamış, 1984-1985 yıllarında da Türk Milli Yüzme Takımı kaptanlığını yapmıştı. Sadettin Saran daha önce de birçok yerli ve yabancı yüzme yarışından rekorlarla ayrılmıştı. Saran, 24 yıl sonra  yeniden başladığı yüzmede; 2011’de Yalta’da yapılan son Master Avrupa Şampiyonası sıralamasına göre, 50 metre serbestte kırdığı 25.91 Türkiye rekoru ile Avrupa sıralamasında 5.,dünya sıralamasında ise 9. sırada yer bulmuştu. Saran, 2012 yılında ise Ankara’da düzenlenen Mustafa Kemal Atatürk VI. Master Yüzme Cumhuriyet  Şampiyonası’nda, 50 metre serbestte 25.91 ve 50 metre kelebekte 28.37’lik derecesi ile yeni Türkiye Master rekorlarının sahibi olmuştu.SARAN’IN YENİ HEDEFİ DÜNYA ŞAMPİYONASI!
En son Hollanda’da gerçekleştirilen Avrupa Turnuvası’nda şampiyon olan Saran, Ağustos ayında Kanada’da gerçekleştirilecek olan Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder