1 Temmuz 2014 Salı

“Çocuklar İçin Gemiye Binin” girişimi 3 milyon € bağış getirdi
MSC Cruises UNICEF’e 3 milyon € bağış yaptı
İsviçre, Cenevre; 30 Haziran – MSC Cruises, Cenevre’de bulunan merkezinde yapılan bir törenle, Birleşmiş Milletler’in tüm dünyadaki çocukların hakları için mücadele eden temsilciliği UNICEF’e 3 milyon € bağış yaptı. MSC Cruises ve UNICEF, MSC’nin filosunda bulunan   12 yolcu gemisine binen misafirlerini, UNICEF’e katkıda bulunmaya teşvik eden “Çocuklar İçin Gemiye Binin” girişimi kapsamında, 2009 yılında güçlerini birleştirdiler.

Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu (UNICEF) 190’dan fazla ülkede ve bölgede aktif olarak görev alıyor ve        2009 yılından beri, MSC Cruises ile yaptığı işbirliği sayesinde, Brezilya’da yoksulluk ve eşitsizlikle mücadele için finansman sağlıyor. Bu çalışma ile toplanan parayla UNICEF, Rio de Janeiro ve São Paolo’daki   126 yardıma muhtaç bölgede yer alan çocukların kaliteli eğitime ulaşmasına yardımcı oldu.

MSC Cruises ve UNICEF, gelişmekte olan ve krizden etkilenen ülkelerde, Plumpy’Nut® gibi, Hazır Terapötik Gıdalar dağıtarak, yetersiz beslenen çocuklara yardımcı olmak amacıyla,  bu yılın Ocak ayında yeni bir yaşam kurtarma ortaklığına başladı.Şirketin Cenevre’deki merkezinde yapılan törende, MSC Cruises İdari Başkanı Pierfrancesco Vago,    UNICEF İsviçre İdari Direktörü Elsbeth Müller’e  3 milyon €’luk bir çek verdi.

MSC Cruises olarak, dünyadaki yiyecek sıkıntısı çeken çocuklara yardımcı olma çabalarında UNICEF’e katkıda bulunmaktan dolayı gurur duyduklarını belirten Vago, sözlerine şöyle devam etti: “Çocukların yaşamları açısından temel bir kurtarıcı olan Hazır Terapötik Gıdalar’ın tedariği için böyle somut bir ortaklık yapmak bizim görevimiz. Tüm personelimizin yoğun şekilde çalışmasından dolayı gurur duyuyoruz. Bu sayede, bu kadar yüksek miktarda bir parayı toplamak mümkün oldu. Yolcu gemileri ve kargo gemilerine sahip olan firmamız MSC grup, dünya geneline yayılmış yoğun hizmet ağı aracılığı ile proje hakkında farkındalığı arttırmak ve UNICEF’e destek olmak amacıyla yoğun çalıştı.”

Uzun süreli ortaklığı ve bugünkü 3 milyon €’luk cömert bağışlı için MSC Cruises’a içten teşekkürlerini  sunmak istediğini belirten Elsbeth Müller  sözlerine şöyle devam etti: “Bu bağış, Hazır Terapötik Gıdalar’ın satın alınması için kullanılacak ve bu sayede ciddi akut kötü beslenmeden etkilenen çocuklar tedavi edilebilecek. Ciddi akut kötü beslenme, beş yaş altındaki çocukların en başta gelen ölüm nedeni. Her yıl bir milyondan fazla çocuk bu nedenle hayatını kaybediyor. Dünya genelinde 20 milyon civarında çocuğun çok az beslenme nedeniyle sorun yaşadığı tahmin ediliyor.  MSC Cruises gibi ortaklar sayesinde, bu çocukların bir geleceği olacağından emin olabiliriz.”

MSC Cruises, misafirlerin yaptığı bağışlara ilave olarak, ayrıca gemilerinde çocuklar için eğlenceli eğitimler düzenliyor ve bu şekilde UNICEF’in çalışmaları ile dünya genelindeki çocukların ihtiyaçları konusunda farkındalığı arttırıyor.MSC Cruises gemilerinde her hafta, eğlenceli oyunların yer aldığı özel bir UNICEF Günü yapılacak ve katılan çocukların hepsine bir UNICEF Dünya Vatandaşı pasaportu verilecek. Böylece, bu çocuklar tüm dünyadaki çocukların haklarının temsilcileri olacak. MSC Cruises buna ilave olarak, İtalyan çocuk korosu tarafından seslendirilen ‘I Can Believe – MSC for UNICEF’ adlı yeni bir şarkı piyasaya sürdü. Bu şarkı, MSC Cruises gemilerinde UNICEF’i destekleme çalışmaları için fon müziği olarak kullanılacak.

MSC filosuna ait gemilerdeki misafirler, “Çocuklar İçin Gemiye Binin” girişimi için en az 1€ veya 1,5 USD bağış yapma fırsatına sahip olacak. Daha fazla bilgi, http://www.msccruises.com/gl_en/MSC-Unicef.aspx web sitesinde mevcuttur.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder