23 Temmuz 2014 Çarşamba

DERYA CAN’DAN ŞAHİKA ERCÜMEN’E TEBRİK


Milli sporcu Derya Can, Kaş'ta ‘Değişken ağırlıklı paletsiz dalış’ta 91 metreye inerek, kendisine ait olan 90 metrelik dünya rekorunu 1 metre ilerleten Şahika Ercümen’i tebrik etti.Arnica Sponsorluğunda çalışmalarına hazırlanan, ODTÜ Spor Kulübü SAS –Sualtı Üyesi Milli Sporcu Derya Can, 20 Temmuz Pazar günü, Antalya’nın Kaş İlçesi’nde yapılan ‘değişken ağırlıklı paletsiz dalış’ında kendisine ait olan 71 metre dalış dünya rekorunu geliştirerek 90 metreyle 3. kez Dünya rekorunu kırmıştı.


Derya Can ile aynı kulüp adına yarışan Şahika Ercümen de bu sabah aynı disiplinde rekor denemesi yaparak, Derya Can’a ait 90 metrelik rekoru 1 metre fark ile 91 metreye taşıdı.

Konuyla ilgili bir tebrik mesajı yayınlayan Derya Can, şunları söyledi:
“Öncelikle Şahika Ercümen’i tebrik ediyorum. Serbest dalışta uluslararası platformda dünya rekorları kırarak rekabet eden aynı kulüpten 2 Türk sporcu olmamız benim için mutluluk verici. Ben zaten tatlı rekabetten hoşlanırım ve bu beni motive eder.


2 gün önce ‘değişken ağırlıklı paletsiz dalış’ta 90 metreye dalarak dünya rekoru kırmıştım. Bugün ise aynı dalda Şahika Ercümen rekoru 1 metre ilerleterek 91 metrede kırdı. Üst üste kırılan rekorlar serbest dalışın gündeme gelmesini sağladı. Bir spora ilgi, rekabet olunca daha da artar, gönül ve emek verdiğim spora ilginin artması çok sevindirici. Ulusal yas nedeniyle iptal ettiğim rekorların zamanlaması ile ilgili bilgiyi de en kısa sürede paylaşacağım

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder