17 Temmuz 2014 Perşembe

Bahçede jakuzi keyfi
150 yıllık tarih, Viento Alaçatı Hotel’le kapılarını Alaçatı müdavimlerine açtı
Viento Alaçatı Hotel, bir konak ve 22 odadan oluşan butik kompleksinde 150 yıllık tarihi Alaçatı müdavimleriyle buluşturuyor. Temmuz’da kapılarını misafirlerine açan Viento Alaçatı Hotel, Levanten Nino Hanım’a teslim ettiği mutfağı, Türkiye’nin dört bir yanından gelen doğal lezzetleri ve bahçesinde sunduğu jakuzi keyfiyle hem damak zevki hem konfor vaat ediyor.


Viento Alaçatı Hotel’in hikayesi, geçmişi 1850’li yıllara dayanan; Arnavut, Boşnak, Selanik, Girit ve Kavala’dan gelen göçmenlerin yaşadığı Rum konağı ve evlerin, 3 yıl önce İzmirli iş kadını Figen Erbaş tarafından satın alınması ile başladı. İlk 2 yıl konakta ailesiyle birlikte yaşayan Figen Erbaş, geçtiğimiz yıl konağı ve evleri otel olarak hizmete açmaya karar verdi. Ege kültürünün vazgeçilmez öğeleri samimiyet ve rahatlık ön planda tutularak restore edilen konak ve evler Temmuz’da Alaçatı tutkunları ile buluştu.


Figen Erbaş, Viento Alaçatı Hotel’in iş ve ev kadını kimliklerini bir çatı altında buluşturan heyecan verici bir proje olduğunu vurgulayarak şunları ifade etti:“30 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren FE Metal Demir Çelik’i yönetiyorum. Viento Alaçatı Hotel’in butik kompleksi içindeki konak bundan önce bizim evimizdi. Bahçesinde dostlarımızı ağırlar, hep birlikte ellerimle hazırladığım yemekleri yerdik. Arkadaşlarımız bu kadar güzel bir mimarinin ve geniş bir alanın ev olmaktan çıkarılıp tüm Alaçatı severlerle paylaşılmasını önerdiklerinde Viento Alaçatı Hotel fikri ortaya çıktı. Bugüne kadar inşaat sektöründe faaliyet gösteren aktif bir iş kadını olarak bir otel açmanın bambaşka bir deneyim olacağını düşündüm. Her ayrıntıyı tek tek planlayıp projelendirdik. Aile dostlarımızı, arkadaşlarımızı ağırlarken nasıl davranıyorsak Viento Alaçatı Hotel’in misafirleri de aynı samimiyet ve rahatlığı hissetsin istedik.”

Levanten Nino Hanım’ın elinden doğal lezzetler
Alaçatı’nın çarşısına birkaç adım mesafedeki Viento Alaçatı Hotel, sahibi Figen Erbaş’ın bizzat ilgilendiği mutfağıyla da dikkat çekiyor. “Her şeyin mevsiminde en doğalı” felsefesiyle hazırlanan yemekler için malzemeler Nazilli’den, Ayvalık’taki özel çiftliklerden, Seferihisar’dan, zeytinler ve zeytinyağları ise ailenin zeytinliklerinden temin ediliyor. Doğal ürünlerin muhteşem lezzetlere dönüşmesinde ise mutfağın baş aşçısı Levanten Nino Hanım’ın imzası var.

Bahçede jakuzi keyfi
Misafirlerine samimiyet ve rahatlığın yanı sıra kalite ve konforu da sunmayı amaçlayan Viento Alaçatı Hotel, jakuzili çim bahçesi, keyifli müziklerin eşlik ettiği barı, güler yüzlü hizmet anlayışı ile tadına doyulmayan bir tatil vadediyor. Viento Alaçatı Hotel’de 4 standart, 7 superior, 15 deluxe ve 1 junior süit olmak üzere 22 oda ayrıca bir Rum konağı bulunuyor. Temmuz ayında yaz sezonuna merhaba diyen Viento Alaçatı Hotel, 50 yatak kapasitesiyle hizmet veriyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder