14 Temmuz 2014 Pazartesi

WELTMEISTER DEUTSCHLAND !


Almanya-Arjantin Dünya Kupası Finali ,Başkonsolos Jutta Wolke'nin ev sahipliğinde izlendi. Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu'nda Almanya-Arjantin Dünya Kupası Finali ,Başkonsolos Jutta Wolke'nin ev sahipliğinde verilen davette dev ekrandan izlendi. Alman ve Arjantinli futbolseverlerin hep beraber izledikleri maç büyük heyecana sahne oldu.


Arjantin İstanbul Başkonsolosu Ernesto Pfirter de maçı Almanya Başkonsolosluğu bahçesinde izledi.Maç süresince hem Alman hem de Arjantinli taraftarlar kaçan gol pozisyonlarında birlikte tepki verdiler. İki ülke taraftarları da kendi bayraklarının renginde giyinmiş,makyaj yapmış veya üniformaları ile gelmişti.


Şampiyonluk maçına ilgi çok yoğundu ; sonunda maç uzatmalara gitti .Uzatmada gülen taraf Almanya oldu. Maçın sonunda Queen grubunun ünlü şarkısı “We are The Champions” başkonsolosluk bahçesinde yankılandı ve dünya şampiyonluğu kutlandı. Almanya dördüncü yıldızı  kazanmış oldu.


Kupa başladığı dönemde bir çok kişinin oynadığı takım oyunu ile favorisi olan Almanya, şampiyon olarak futbolun   yıldız futbolcuların ötesinde bir takım oyunu olduğunu göstermiş oldu.


Bir dünya futbol kupası daha sona erdi. Gary Lineker'in ünlü sözü ile bitirelim :
“Futbol basit bir oyundur. 22 kişi 90 dakika bir topu kovalar ve sonunda hep Almanlar kazanır. “


Tebrikler Almanya ! Tebrikler Şampiyon !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder