3 Temmuz 2014 Perşembe

İdea Teknoloji Çözümleri e-Ticaret Sektörüne e-Arşiv Uygulaması’nı tanıttı


Türkiye’nin ilk ve tek “e-Arşiv Fatura” hizmet izni alan özel entegratörü İdea Teknoloji Çözümleri, 2016 yılı itibarıyla, e-Ticaret şirketlerine geçiş zorunluluğu getirilen e-Arşiv Fatura Uygulaması’nı tanıtmak üzere, Türkiye’nin önde gelen e-Ticaret firmalarının finans yöneticileri ile bir araya geldi.

Türkiye’nin GİB’den e-Arşiv hizmet izni alan ilk ve tek özel entegratörü İdea Teknoloji Çözümleri, 2016 yılında e-Ticaret şirketlerine geçiş zorunluluğu getirilen e-Arşiv Uygulaması hakkında eğitim toplantıları düzenliyor. Son olarak 24 Haziran 2014 tarihinde, Les Ottomans Otel’de Türkiye’nin önde gelen e-Ticaret şirketlerinin finans yöneticileri ile bir araya gelen İdea Teknoloji Çözümleri, etkinlik kapsamında yeni uygulamaya geçiş süreçleri, yeni uygulamanın sunduğu imkanlar, gerekli olan elektronik düzenlemeler hakkında katılımcılara yol gösterici bilgiler aktardı.

İdea Teknoloji Çözümleri Genel Müdür Yardımcısı Uğur Doğan tarafından gerçekleştirilen sunumda, e-Fatura Uygulaması ile e-Arşiv Uygulaması’nın farkları açıklanarak, e-Arşiv Uygulaması’nın kurumlara sağladığı avantajlar vurgulandı. Doğan, konuşmasında, e- Arşiv Uygulaması ile kurumların, e-Fatura kapsamı dışında kalan firma ve tüketicilere kestikleri faturaları, elektronik ortamda düzenleyip saklamalarının mümkün olduğunu, e-Ticaret firmalarının da bu uygulama ile müşterilerine e-Fatura düzenleyebileceğini belirtti.

e-Arşiv Uygulaması’nın kurumlara, satış ve faturalama süreçlerinde büyük kolaylıklar sağlayacağını belirten İdea Teknoloji Çözümleri Yönetici Ortağı Bahadır Onay, faturalama süreçlerinin uçtan uca elektronik ortamda yürütülmesi ile zamandan, işçilikten, sarf malzemeden, sınıflandırma ve arşivleme maliyetlerinden büyük tasarruf sağlanacağını belirtti. Onay, sözlerine şöyle devam etti: “ Kurumlara hem zaman hem de maliyet tasarrufu sağlayan elektronik finansal uygulamaların tüm dünyada yaygınlaşması ile birlikte bu alanda birçok ilk’e imza attık. Bugün, Türkiye’de GİB’den e-Arşiv hizmet izni alan ilk ve tek özel entegratörüz. Sunduğumuz elektronik finansal çözümlerle ilgili eğitim ve seminerler düzenleyerek müşterilerimizi bilgilendiriyoruz. 2016 yılı itibarıyla belli bir rakamın üzerinde ciro elde eden e-Ticaret firmalarına e-Arşiv Fatura Uygulaması zorunluluğu getiriliyor. Bu bağlamda, hem e-Ticaret firmalarını bilgilendirmek hem de çözümümüzün avantajlarını anlatmak amacıyla Türkiye’nin önde gelen e-Ticaret firmalarının finans yöneticileri ile biraraya geldik. Önümüzde dönem içerisinde de elektronik finansal uygulamalar hakkında kurumları bilgilendirmeye yönelik seminerler düzenlemeye devam edeceğiz.  “

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder