14 Temmuz 2014 Pazartesi

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil’e Büyük Ödül
Kotil, 2014 Airline Strategy Ödülleri’nin büyük ödülü olan Yönetimsel Liderlik (Executive Leadership) ödülünü kazandı.Türk Hava Yolları Genel Müdürü  Doç. Dr. Temel Kotil, 2014 Airline Strategy Ödülleri’nin prestijli  kategorisi olan Yönetimsel Liderlik dalında ödülünü kazanan isim oldu. İngiltere’nin başkenti Londra’da, Middle Temple’da gerçekleşen törende verilen ödül, üstün stratejik düşünme ve liderlik sergileyen yöneticiye layık görülüyor.

Ödülün verilmesinde,
-güçlü bir takım liderliği,
-şirket dönüşümü ya da yeniden yapılanmasında başarı,
-berrak bir kurumsal vizyon kurulması,
-yenilikçi bir stratejik yönlendirme düzenlenmesi,
-tüm endüstriyi etkileyecek ölçüde stratejik çıkarımlar ya da dersler sunan başarılar gibi konular dikkate alınıyor.

Ödül değerlendirmesinde, dünyada en çok uluslararası noktaya uçan ve yolcu sayısında yüzde 23.6’lık artışla 48.3 milyona ulaşan Türk Hava Yolları için harika bir yıl geçmesinde Dr. Kotil’in yaptığı büyük katkı vurgulanıyor.Bu ödül, her geçen gün artan başarı ve büyümesiyle dikkat çeken Türk Hava Yolları’nın son başarısı oldu. Türk Hava Yolları, son üç yıldır, yolcu oylarıyla belirlenen Skytrax ödüllerinde “Avrupa’nın En İyi Havayolu” seçiliyor.

Dr. Kotil, “Yönetimsel Liderlik” ödülüne lâyık görülmesiyle ilgili olarak şunları söyledi: "‘2014 Airline Strategy Ödülleri’ tarafından verilen bu önemli ödül için takdir edilmek benim için büyük mutluluk. Bu büyük ödül kişisel bir ödül olarak şahsıma lâyık görülmüş olsa da, Ortaklığımızın adeta bir saat gibi kusursuz işlemesini ve bu bağlamda yolcularımızın mükemmel bir hizmet temin etmesini sağlamak adına her geçen gün ellerinden gelenin en iyisini yapan binlerce Türk Hava Yolları çalışanının desteği ve gayretli çalışmasının eseridir. Yolcularımıza beklentilerinin ötesinde bir seyahat deneyimi sunmak ve dünyayı onlara daha geniş kılmak için çok çalışıyoruz ve daha da çalışacağız.”

Yaklaşık 10 yıldır Türk Hava Yolları’ndaki Genel Müdürlük görevini sürdüren Dr. Kotil,  başarılarla dolu bir kariyere sahip. 2006 yılı itibarıyla IATA Yönetim Kurulu ve 2010 itibarıyla da AEA Yönetim Kurulu'ndaki görevini başarıyla ifa eden Dr. Kotil, hali hazırda AEA Başkanlığı görevini de yürütmekte. Ayrıca, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Havacılık ve İleri Kompozit Laboratuvarları’nın kurucusu olan Dr. Kotil,  Illinois Üniversitesi’nde konuk profesör olarak ders verdi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder