1 Nisan 2015 Çarşamba

Akademisyenler “Türkiye’de Toplum için Arkeoloji ve Kültür Turizmi”ni tartışıyor

Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Uygulama ve Araştırma Merkezi (TUYGAR) ve Turizm İşletmeciliği Bölümü, toplumsal arkeoloji ve kültür turizmini tartışmak üzere “Türkiye’de Toplum için Arkeoloji ve Kültür Turizmi” konulu bir panel düzenliyor. Panelde Türkiye’nin çeşitli yörelerindeki kazı yöneticilerinin destek ve bilgi paylaşımı ile kazı alanları tanıtılırken, bu alanlarda toplumsal arkeolojinin yeri irdelenecek; toplum, sektör ve akademik çevrenin sürdürülebilir etkileşimi ile bu alanların nasıl kültür turizmi için bir çekim merkezi haline getirilebileceği tartışılacak.

Prof. Dr. Mehmet Özdoğan moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panelde, Kapadokya-Aşıklı Höyük Kazısı Başkan Yrd. Dr. Güneş Duru, UNESCO Dünya Mirası Alan Yönetimi Birimi Başkanı Prof. Dr. Yaşar Erkan Ersoy, Urla-Klazomenai Kazısı Başkanı Prof. Em. Dr. Sevil Gülçur, Aksaray-Güvercinkayası Kazısı Başkanı Prof. Dr. Kadir Pektaş gibi akademisyenler konuşma yapacak.
İstanbul Üniversitesi ve Hitit Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen panel 2 Nisan Perşembe günü Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi Seminer Salonu’nda saat 13.30-17.30 arasında gerçekleşecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder