23 Nisan 2015 Perşembe

TURİZM HAFTASI 39. KEZ COŞKUYLA KUTLANDI

Turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak, halkın turizm hareketlerine katılımını arttırmak amacıyla ülke genelinde her yıl 15-22 Nisan tarihlerinde turizm haftası kutlanıyor. Kadıköy İlçesinin ilk ve tek turizm meslek eğitimi programı uygulayan okulu ŞENESENEVLER MUALLA SELCANOĞLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ, ilçe kutlama programına ilk kez evsahipliği yaptı.Törende Kadıköy Ilçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer YAHŞİ, Şube Müdürleri Esra ÖZGENÇ, Mehmet KARA, M.Cevher KARAKAYALI hazır bulundu.Okul Müdürü Yahya KOCA nın,  turizm bilincini geliştirmek ve turizmde eğitimin önemini vurgulamak amacıyla yaptığı konuşmanın ardından Turizm konulu şiir, resim, kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler e ödülleri verildi.


Daha sonra ülkemizin çeşitli yörelerini tanıtan standlari gezen Ömer YAHŞİ ve diğer konuklar görevli öğrenciler ve öğretmenlerden bilgi alarak hatıra fotoğrafı cektirdiler.


Aynı zamanda okulun MUTFAK HIZMETLERI alaninin tölyelerinin açılışı yapıldı. Öğrenciler kendi elleriyle hazırladıkları yemekleri konuklarına sundular.


Kafkas gösterisi,  aşık ve maşuk oyunu canlı müzik dinletisinin ardından öğrenciler öğretmenleri ve aileleriyle birlikte eğlenerek dönemi kapattılar.


Bilindiği gibi turizm meslek liseleri 6 ay okulda örgün eğitim-6 ay  sektörde işbaşı eğitimi alarak  meslek hayatlarina devam ediyorlar. Mualla SELCANOĞLU mesleki ve teknik anadolu lisesi nde halen yiyecek ve içecek hizmetleri alanında ve konaklama-seyahat hizmetleri alanında eğitim devam ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder