19 Nisan 2015 Pazar

ÇEVRECİ TURİST

Halil ÖNCÜ-KEMER
Günümüzde yenilenebilir enerji kaynakları büyük öneme sahipken, otel yatırımcıları da bu kaynakları ön plana alıyor. Son dönemde bu anlamda en çok öne çıkan alanlardan birisi de güneş enerjisi.  % 100 Türk tasarımı olan ve her geçen gün plajlarda yerini hızla arttıran Solbrella ( Güneş Şemsiyesi )  turistlerinde ilgisini çekiyor. Papatya şeklindeki parça, şemsiye ve gölgelikler ile uyumlu tasarımı sayesinde kolayca monte ediliyor.


Özellikle plajlarda güneşten korunmak için kullanılan şemsiye ve gölgeliklerde yine güneş enerjisinden yararlanarak elektrik üreten SolBrella yüzde 100 yerli bir buluş. Güneş enerjisinden elektrik üreten papatya şeklindeki parça, şemsiye ve gölgelikler ile uyumlu tasarımı sayesinde kolayca monte ediliyor. Şemsiyenin direğine de bağlanabilen bağlantı ve şarj kutusu da üzerinde iki adet USB soketi ile mobil cihazların şarj edilmesine imkân veriyor. İstenirse USB ile uyumlu, içecek soğutucu, vantilatör, lamba gibi ürünler de kullanılabiliyor, ihtiyaç halinde, SolBrella, otomobil araç çakmak soketi ile de sunuluyor. Böylece l2Vdc ile çalışan her türlü aksesuar ile uyumlu oluyor.


Çevreci turist ürünü satın alarak ülkesine götürdü
Ulusoy otelde kalmakta olan Alman Paul Smoletz de ürünü beğenirken, ülkesine giderken üretici firmadan bir tane satın aldı. Ürüne olan ilgiyle ilgili görüşlerini aldığımız Solbrella Akdeniz Bölge Müdürü Ercan Güllüpınar “ Kemer’de Ulusoy Otelde kalmakta olan Paul Smoletz, firmamızı arayarak, SolBrella ürününü otelde kullandığını, çok beğendiğini ve bu üründen mutlaka satın alarak ülkesine götürmek istediği belirtti. Biz de seve seve bir adet ürünü kendisine özel olarak ulaştıracağımızı belirttik.


Konaklamakta olduğu Ulusoy otelin resepsiyonunda ürün teslim edildi. Yurtdışı çıkış ve taşıma işlemlerinde sorun yaşanmaması için de her türlü resmi evrakı ile verilen ürün ve hizmetten son derece memnun kalan Paul Smoletz, ekibimizle ve ürünle beraber hatıra fotoğrafı da çektirdi. Bizim için bir ürün satışından ziyade tüm ülkemiz turizmine ve tanıtımına katkı yapabilmek, bir turist ziyaretçimizi evine mutlu gönderebilmek tüm ticari kazanımların ötesinde” dedi.

Birçok alanda kullanılabiliyor
Ürün, sahiller, plajlar, havuzlar, tatil köyleri, restoranlar, kafeler, marketler, bakkallar, dağ ve yayla evleri, Kızılay çadırları, seyyar el arabaları, askeri sahra çadırlan, güneşin olduğu ama elektriğin olmadığı her yerde uygulama alanı bulabiliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder