30 Nisan 2015 Perşembe

Şampiyon Göztepe’nin taraftarlarından 6700 km’lik rekor deplasman

Spor Toto İkinci Lig Kırmızı Grup’ta bitime bir hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Göztepe, dünyanın dört bir yanından gelen taraftarlarıyla buluşuyor. Göztepe’nin ligin son haftasında oynayacağı Nazilli Belediyesi maçına Göztepe taraftarları Amsterdam’dan yola çıkarak takımlarını desteklemek için Nazilli’ye geliyor. GözGöz Avrupa Grubu üyeleri “Yaklaşık 1.5 yıldır planladığımız bir deplasman seyahati, şampiyonluğu ilan ettiğimiz haftaya denk gelmesi bizler için şans. Sevdamız sınır ve mesafe tanımaz, inadına Göztepe” diyerek 6700 kilometrelik yolculuğu gerçekleştirecekler.Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta şampiyonluğunu ilan eden Göztepe, ligin son haftasında deplasmanda Nazilli Belediyespor ile karşı karşıya gelecek. Göztepe aşkıyla Avrupa’nın dört bir yanında takımlarını destekleyen Göztepeliler ise bu maça gelmek için 6700 km yol kat edecek.Avrupa’da yaşayan Göztepelilerin kurduğu GözGöz Avrupa grubu son hafta maçı için Amsterdam’dan otobüs ile yola çıkarak tam 7 ülkeyi kapsayan yolculuklarının sonunda İzmir’e ulaşacak. Hollanda’da başlayacak seyahatte taraftarlar sırasıyla Hollanda, Almanya, Avusturya, Macaristan, Sırbistan, Makedonya ve Yunanistan geçerek Türkiye sınırına gelerek İzmir’e ulaşacak. 29 Nisan 2015 (bugün) tarihinde 19.25’te Amsterdam’dan yola çıkacak olan taraftarlar, 2 Mayıs 2015 Cumartesi günü İzmir’e gelmeyi hedefliyor.


Rekor için başvuru
GözGöz Avrupa grubu yaptıkları seyahatin Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi için harekete geçti. En uzun deplasman rekoru için taraftarlar gerekli başvurulara da başladı.

Ajax taraftarları da İzmir’e geliyor
Amsterdam’dan başlayan seyahatte sadece Göztepe taraftarları da yer almayacak. Ajax taraftarları da Göztepeli futbolseverlerle birlikte 6700 km’lik deplasman yolculuğunda yer alacaklar ve Nazilli Belediyespor maçını tribünde izleyecekler.

“Göztepe sevdası sınır ve mesafe tanımaz”
GözGöz Avrupa grubu seyahat öncesi yaptığı açıklamada, “Daha önce de büyük Göztepe taraftarının herkese gösterdiği bir gerçeği, sevdanın sınır ve mesafe tanımayacağını, sevginin eylem gerektirdiğini tekrar vurgulamaya geliyoruz. Yer aldığımız ligin veyahut alınan başarısız sonuçların bir üst kimlik olarak gördüğümüz Göztepe sevdamızı azaltamayacağını göstermeye, tüm futbol sevdalılarına futbolun sahibinin takımlarını karşılıksız seven biz taraftarlar olduğumuzu, gücümüzün dünyayı sarsabileceğini kanıtlamaya geliyoruz. Maç sonucu ya da puan durumu ne olursa olsun biliyoruz ki "biz kazanacağız" çünkü yüreğimizde hiç sönmeyecek Göztepe ateşi ile geliyoruz. Hangi renklere olursa olsun futbol aşkını kalbinde hisseden bütün gerçek taraftarları selamlıyor, özgürce futbol oynanan güzel bir dünya diliyoruz. Armayı gurbette görenin gözlerinden yaş gelir” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder