3 Nisan 2015 Cuma

Hyatt Regency Istanbul Ataköy, Sosyal Sorumluluk Projelerinin İlkini Darüşşafaka İşbirliği İle Gerçekleştirdi

Hyatt Regency İstanbul Ataköy, hizmete 12 Ocak 2015 tarihinde başladı. Modern kuruluşların faaliyet alanları içinde giderek üst sıralara yükselen sosyal sorumluluk faaliyetlerini henüz otel açılmadan planlamaya başladıklarını belirten Hyatt Regency İstanbul Ataköy oteli Genel Müdürü Stefan Radstrom, 22 Mart’ta Darüşşafaka’da okuyan 12 öğrenciyle otelde gerçekleşen cup cake atölyesinin daha büyük çapta ve uzun soluklu pekçok projenin ilk adımı olması nediyle kendileri için özel bir yeri olduğunu dile getirdi. “Hyatt Thrive Projeleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu faaliyette amacımız,  çalışmaya katılan küçüklerin sektörümüze ait kısa bir deneyim edinmelerinin yanısıra hayatlarına biraz renk katmak ve yaratıcılıklarını desteklemekti. Otel mutfağımızın ilk konukları olmaları nedeniyle bizim için daha da özel bir yere sahip olan bu ziyarette, eğlenceli bir ortamda birlikte zaman geçirmekten ve bir iki saatliğine de olsa gerçek hayatın ritminden uzaklaşmaktan çok keyif aldık. Aynı etkinliğin devamlılığı için Darüşşafaka ile işbirliğimizin devam ettiğini de memnuniyetle belirtmek isterim.” dedi.
Türkiye’nin eğitim alanında ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, annesi veya babası vefat etmiş, maddi olanakları yetersiz, yetenekli öğrencilere kaliteli eğitim olanağı tanıyarak, onların yaşamlarını değiştiriyor. 1863 yılından bu yana “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla varlığını sürdüren Cemiyet, bugüne kadar binlerce çocuğun, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda çağdaş koşullarda okumasını sağladı. Akademik gelişim kadar sosyal ve kültürel gelişime de önem verilen Darüşşafaka’da,  öğrencilerin yeteneklerini keşfedip geliştirmeleri için 70’e yakın kulüp faaliyet gösterirken, öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini geliştirmeleri için gerçekleştirilen geziler ve atölyelerle farklı olanaklar da sunuluyor. 
Pastacılık konusuna ilgi duyan öğrencilerin mesleği yerinde deneyimleyebilmeleri adına gerçekleştirilen etkinlikte konuşan otel Genel Müdürü Radstrom “Sosyal Sorumluluk projelerimizin  ilki olarak iş birliği yapmayı seçtiğimiz Darüşşafaka Cemiyeti, bugüne kadar sayısız çocuğun hayatını eğitimle değiştirdi ve değiştirmeye devam ediyor. Mutfağımızı ziyaret eden meraklı öğrenciler bir yandan  otelin en önemli departmanlarından Yeme- İçme departmanı ve mutfak ekibinin faaliyet alanları hakkında bilgi alırken diğer yandan uzman şeflerimizin önderliğinde gerçekleştirdikleri cup cake atölyesinde çok eğlendiler. Her iki taraf için de değerli ve keyifli bir paylaşımdı. ” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder