19 Nisan 2015 Pazar

İznik Ultra’da 136. Km birincisi İngiliz Campbell oldu

Bursa Valiliğinin desteği ile bu yıl 4’üncü kez gerçekleştirilen İznik Ultra Maratonu kısa zamanda dünyanın sayılı yarış organizasyonları arasına girdi. Türkiye’nin en büyük uluslararası ultra maratonu olma özelliği de taşıyan İznik Ultra’ya bu yıl 27 ülkeden 600 atlet katılıyor. 3 gün sürecek yarışların tüm etaplarında koşacak kişi sayısı 1300’e ulaştı. Etkinliğin en zorlu etabı olan ve 17 Nisan gecesi 00.00’da başlayan 136 kilometrelik ultra maratonu İngiliz atlet David Campbell kazandı


Bursa Valiliği, İznik ve Orhangazi belediyelerinin desteği ve Asics’in spor sponsorluğunda Macera Akademisi/Macera RaceSetter tarafından düzenlenen İznik Ultra Maratonu 136, 83, 42 ve 10 kilometrelik etaplarıyla Türkiye’nin en büyük uluslararası ultra maratonu organizasyonu unvanını taşıyor. Bu yıl ultra yarışlara 27 ülkeden 600’e yakın sporcu katılıyor. Atletizm dünyasının elit sporcularının da yarıştığı ultra koşu 3 gün sürecek. Yarışların son gününde ise en yoğun katılımın olduğu halk koşusu yapılacak. Bu parkurda koşacak atlet sayısı yöre halkının da katılımıyla 1.300 kişiyi bulacak.

17 Nisan saat 00.00’da başlayan 136 kilometrelik parkur yarışı, bugün (dün) 13.30’a sona erdi. 95 sporcunun start aldığı yarışta İngiliz atlet David Campbell 13 saat 28 dakika ile birinciliği aldı. Yarışın gece yarısı tamamlanması bekleniyor.

Yarışın ikinci günü 83 kilometrelik Orhangazi Ultra Maratonu ve 42 km’lik Narlıca dağ maratonunun startı verildi. Dağ maratonu Bursa Vali Münir Karaloğlu’nun startıyla başladı. Yarış öncesi tüm atletlere başarılar dileyen Münir Karaloğlu, “İznik Ultra’yı dünya çapında bir organizasyon haline tüm katılımcılar, gönüllüler ve Bursa halkı getirdi, hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.
Dereceye girenlere ödülleri 19 Nisan Pazar günü (bugün) düzenlenecek olan törenle Bursa Valisi Münir Karaloğlu tarafından verilecek. İznik Ultra’nın en heyecanlı yarışı olan 10 km’lik halk koşusu Pazar günü saat 10.00’da başlayacak. Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun da koşacağı yarışın ardından ödül töreni yapılacak. Etkinlik Koray Candemir’in konseriyle son bulacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder