4 Nisan 2015 Cumartesi

World Tourism Forum Gün Sayıyor

Dünya turizmine yön veren liderler World Tourism Forum kapsamında İstanbul'da bir araya gelecek. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle World Tourism Forum Türkiye'de ilk kez düzenlenecek. World Tourism Forum, 30 Nisan'da Shangri-La Bosphorus Otel'de tüm dünyadan turizm sektörü liderlerini ağırlayacak.World Tourism Forum, dünya turizmine yön veren liderleri İstanbul’da bir araya getirecek. Avrupa, Rusya, Türki Cumhuriyetler ve Körfez Ülkeleri’nden katılımcılarla turizm sektörünün geleceği masaya yatırılacak. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle World Tourism Forum Türkiye’de ilk kez düzenlenecek. World Tourism Forum’un açılış konuşmacıları arasında dünyaca ünlü şirketlerin yöneticileri yer alacak. Forumun gala gecesinde ise 36 kategoride ‘’turizmin oskarları’’ dağıtılacak. 


Forum bu yıl online turizme odaklanacak
World Tourism Forum’un gündeminde bu yıl online turizm, turizm ve yatırım, dış politika ve turizm başlıklarında dünya eğilimleri tartışılacak. Forumda aynı zamanda Türkiye turizm sektörünün aktörlerini dünya turizmine yön veren şirketlerin yöneticileri ile bir araya gelecek. Turizm hareketinin kitlesel öncüleri olan tur operatörlerinin sahipleri ve yöneticileri, aynı zamanda internetin gelişmesi ile ivme kazanan online satış portallarının CEO düzeyinde yöneticileri İstanbul’da konuk olacak. 


Dünya turizm trendleri İstanbul’da masaya yatırılacak
Rusya, Azerbaycan, Katar ve Yunanistan gibi ülkelerin resmi turizm otoritelerinin yöneticileri de konuk olarak programda yer alacak. Dünya turizminin ekonomik, siyasi ve yeni nesil trendleri incelenmiş ve ileriye yönelik tahminler sağlanmış olacak. Türkiye, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Körfez Ülkeleri ve Avrupa bölgelerinde turizm alanında yön veren yatırımcı ve dünya da turizm sektörüne yön veren yöneticileri bir araya gelecek. Ayrıca, dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen turizm ve ekonomi gazetecileri, Türkiye’nin turizm alanındaki tüm çalışmalarını kendi ülkelerinde paylaşma fırsatı da yakalayacak.
                                
  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder