1 Nisan 2015 Çarşamba

ICF Airports Antalya Havalimanı apronda elektrikli araç kullanmaya başladı

ICF Airports Antalya Havalimanı Çevreci Uygulamalarıyla Dikkat Çekiyor
2011 yılında Avrupa Havalimanları Birliği (ACI Europe) tarafından “10 - 25 milyon yolcu” kategorisinde “Avrupa’nın En İyisi” seçilen ICF Airports Antalya Havalimanı, çevreci uygulamalarıyla öncü olmaya devam ediyor. 2009 yılından beri Avrupa Havaalanları Birliği projesi kapsamında karbon emisyonunu azaltma çalışmalarını sürdüren ICF Airports Antalya Havalimanı, Ocak ayı itibariyle apronda üstün yakıt ekonomisi sunan hibrid teknolojisinin temsilcilerinden Toyota Yaris Hybrid aracını kullanmaya başladı.


Apronda var olan hız sınırlamaları göz önüne alındığında, 40 km hıza kadar sadece elektrik motorunu kullanarak hareket edebilen Toyota Yaris Hybrid sıfır karbon salınımı ile ICF Airport’un çevreci anlayışını tamamlıyor. Sınıfındaki diğer araçlarla karşılaştırıldığında en düşük emisyon değeri ile çevreciliğini kanıtlayan hibrid teknolojisi araçların ileriki dönemde havalimanı filosunda bulunan tüm araçların yerine geçmesi hedefleniyor.

Fraport IC İçtaş Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Döngel konuya ilişkin “ICF Airports olarak ülkemizde çevrecilik bayrağını taşıyan öncü firmalardan biriyiz. Türkiye’de Avrupa Havaalanları Birliği’nin belirlediği karbon emisyonu azaltma projesinin 3. Seviyesine ulaşan ilk havalimanı olmuştuk, son 3 senedir bu başarımızı gururla yeniliyoruz. Çevrecilik söz konusu olduğunda Avrupa’nın sayılı havalimanları arasındayız. Ocak ayı itibariyle apronda kullanmaya başladığımız hibrid aracımız da çevreci anlayışımızın bir uzantısıdır. Hibrid araçların kullanımını önümüzdeki yıllarda da desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder