28 Şubat 2015 Cumartesi

Amac Aerospace Dördüncü Hangar İnşaatına Başladı

Merkezi İsviçre’de bulunan VIP Uçak bakım ve modifikasyon markası AMAC Aerospace inşaatına başlanan dördüncü hangarıyla büyümeye devam ediyor. 2015 yılının üçüncü çeyreğinde hazır hale gelmesi planlanan hangar ile AMAC Aerospace toplamda 85.000 metrekarelik bir hizmet alanına sahip olacak.


VIP uçaklara bakım ve modifikasyon hizmeti veren AMAC Aerospace, İsviçre’deki hangarlarına bir yenisini daha ekliyor. İnşaat çalışmaları başlayan ve AMAC Aerospace’in dördüncü hangarı olacak proje yaklaşık 7 bin 280 metrekarelik bir alana sahip.


Hangar projesinde, apron bölgesinin genişletilerek park halindeki uçak için güvenli bir çitle çevrili alan sunulması planlanan çalışma, aynı zamanda yeni ofisler, atölyeler depo alanları ve arşiv alanları inşa etme fırsatına da sahip olacak.  Yeni hangar bir geniş gövdeli ve arkasında iki dar gövdeli jet olacak şekilde bakım ve modifikasyon çalışmalarına imkan sunacak. Hangar toplamda 28 bin metrekare üzerinde bir çalışma alanına sahip.


Yeni yapılacak dördüncü hangar ile ilgili AMAC Aerospace Grup Finans Üst Yöneticisi Mauro Grossi şunları söyledi; ‘’Basel, İsviçre tesisimizdeki dördüncü hangar inşaatımızın başlamasından mutluluk duyuyoruz. Proje kapsamında ‘Güvenlikli Apron Alanı’mızın yüzde 17 oranında genişlemesinin yanında dördüncü hangarın eklenmesiyle, toplam hangar alanımız yaklaşık yüzde 35 oranında büyüyecek. Öngörülen projenin tamamlanmasıyla toplamda 85 bin metrekare üzerindeki tesis alanımızla 2015 yılında dört hangarımızın tümünün de tam kapasitede çalıştığını görmeyi arzu ediyoruz.’’

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder