23 Şubat 2015 Pazartesi

EKOS’TAN ÇOK ÖZEL TUĞLALAR;TARZI OLAN RENGARENK BİNALAR…

Renkli tuğlalar, günümüzde mimari estetiğin en önemli trendleri arasında geliyor. Kullanıldıkları her binaya farklı bir hava katan tuğlalar, dayanıklı olmaları sayesine dekoratif özelliklerini de uzun süre koruyor. Ülkemizin ateş tuğlası tekniğiyle klinker tuğla üretimi gerçekleştiren tek fabrikası konumunda bulunan ve alanında önde gelen kuruluşlardan biri olan EKOS Klinker Tuğla’nın özel maksat kaplamalar kategorisinde yer alan restorasyon tuğlaları ve çubuk tuğlaları ile binalar farklı bir kimliğe bürünüyor.

EKOS Klinker Tuğla’nın, cotto ve cephe ürünlerinin tamamlayıcısı olarak ürettiği özel maksat kaplamalar arasında yer alan restorasyon tuğlaları, firmanın şekillendirebilme yeteneğini ve tasarım gücünü gözler önüne seriyor. Farklı duvar kalınlıkları için tasarlanmış harpuştalar; farklı boyutlarda merdiven detayları, havuz ve çevre bordürleriyle birlikte diğer EKOS ürünleriyle de uyum sağlayan EKOS restorasyon tuğlaları, farklı mimari tasarımlar için de geniş yelpazede çözümler sunuyor. Nar (EKOS Kırmızı), doğal (EKOS Sarı) ve kahve (EKOS Kahverengi) tonlarında üretilen EKOS restorasyon tuğlaları, binaların tarzına renk katarken 15x30x3 cm ölçüsü ile de uygulamada kolaylık sağlıyor.

Ürün, restorasyon projelerinde tamir amaçlı olduğu kadar eski görünüm verilmek istenen binalarda da sıklıkla tercih ediliyor. Çubuk tuğlalar da EKOS Klinker Tuğla’nın binalarda estetik görünüm arayanlara sunduğu farklı alternatifler arasında yer alıyor. Nar (EKOS Kırmızı), doğal (EKOS Sarı) renklerinde üretilen çubuk tuğlalar, binalara sıcak bir görünüm verirken farklı ölçü alternatifleri de yaratılabiliyor. EKOS Klinker Tuğla’nın, www.ekos.com.tr adresine tıklayarak mekanınıza en uygun çözümleri bulabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder