19 Şubat 2015 Perşembe

Emirates 2015 Yılında 11.000 Kişiye Yeni İstihdam Yaratacak

Emirates Grubu, 6 kıtada öngördüğü büyüme performansına paralel olarak 2015 yılında 11.000'den fazla personel alımı yapmayı planlıyor. İnsanlar ile mekanları birbirine bağlayan Emirates Havayolu, alımını gerçekleştirmeyi planladığı 11.000 yeni çalışan ile toplamda sağladığı istihdamı Mart 2016 itibariyle yüzde 6 oranında artıracak. Emirates Havayolunun yeni istihdam edeceği personelin yarısına yakın kısmını Dubai tabanlı kabin ekibi oluşturacak.


Bunun yanı sıra Emirates Havayolu, bu yıl 20'den fazla yeni uçak alımına hazırlandığı için bu kapsamda görev alması amacıyla Uçuş Harekatı, Mühendislik, Havayolu Hizmetleri ve Kurumsal fonksiyonlar gibi alanlarda da işe alımlar gerçekleştiriyor. Emirates Grubu bünyesinde yer alan 38 ülkedeki 90 şehirde havacılık ve seyahat hizmeti veren “Dnata” da aynı dönemde özellikle havayolu operasyonları, mühendislik ve ticari iş geliştirme alanları için yetenekli adaylar istihdam etmek için çalışmalarını sürdüyor.

Sektörde lider şirketler: Emirates ve Dnata
Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Emirates Havayolu ve Grubu İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Abdulaziz Al Ali: ''Hem Emirates hem de Dnata sektörün önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Adaylar başvurularını yaparken istikrarlı ve sürekli büyüyen bir şirkette kariyer umudunun yanı sıra, gerçek anlamda uluslararası ve çok kültürlü bir çalışma ortamı ile karşılaşacaklarını biliyorlar. Finansal başarısı, istikrarı ve gelişimi, markamızı küresel arenada yetenekli istihdam kaynağı için cazibe merkezi bir şirket haline getiriyor. Her ay dünya çapındaki binlerce adaydan dinamik ekibimize katılmak için başvuru alıyor olmamızın arkasında da bu dinamikler yatıyor.”

''Şu anda Dubai'de ve tüm dünyada olmak üzere 75.000’den fazla çalışanımız bulunuyor. 12.000'den fazla çalışanımız Emirates Grubu ile 10 yıldan, yaklaşık 3.000 çalışanımız ise 20 yıldan uzun süredir bizimle çalışıyor. Bu durumun işveren olarak bizi ve sunabileceğimiz fırsatları göstermesi bakımından önemli olduğunu düşünüyoruz''dedi.Emirates, 2014 yılında 2.000'den fazla pozisyon için 227 farklı ülkeden 483 bin 944 kadar çevrimiçi başvuru aldı. Kurum, bunun yanı sıra kendi sosyal medya kanallarında da ayda yaklaşık olarak ortalama 1.500 kariyer sorgusu alıyor.Grubun kariyer portalı,emirates.com/careers adresi ise en çok Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan, İngiltere ve Amerika’da iş arayanlar tarafından ziyaret ediliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder