28 Şubat 2015 Cumartesi

ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri, Sahiplerini Buldu

ACE of M.I.C.E. Ödülleri Sahiplerini Buldu!
ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri, dün akşam Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen görkemli törenle verildi. ACE of M.I.C.E. 2015 kapsamında verilen ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri, 27 Şubat Cuma akşamı, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen görkemli bir törenle sahiplerini buldu.


MICE sektörünün bilinirliğini artırmak amacıyla Turizm Medya Grubu tarafından düzenlenen ve genel koordinasyonu Tatu Event tarafından yürütülen ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri, sektörün en prestijli ödül organizasyonu. ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri için bu yıl Toplantı Yönetim Firmaları, Toplantı Destek Firmaları, Oteller ve Etkinlikler olmak üzere dört kategoride, toplam 23 dalda, 150’nin üzerinde aday başvurdu. Kazananlar, 91 kişilik jüri tarafından yapılan ön elemelerin ardından her dalda ilk üçe kalan 66 aday arasından belirlendi.


Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ödül gecesine iş, sanat ve MICE sektöründen birçok isim katıldı. Davetliler, birbirinden renkli görüntülerin oluştuğu gecenin başlangıcında Turizm Medya Grubu Genel Müdürü Volkan Ataman ve 3 yıldır ödül töreninin mekan sponsorluğunu sürdüren Haliç Kongre Merkezi’nin Genel Müdürü Handan Boyce’un karşılamasıyla fuaye alanına giriş yaptı. Ödül töreni öncesi farklı damak tatlarından yiyecek ve içecek sunumlarının gerçekleştiği geceye yaklaşık 3 bin davetli katıldı.


Karşılamanın ardından kokteyl eşliğinde eğlenen davetliler törenin başlaması ile beraber Haliç Kongre Merkezi’nin en geniş kapasiteli salonuna giriş yaptı. Ödül töreni Haliç Kongre Merkezi Genel Müdürü Handan Boyce ve Turizm Medya Grubu Genel Müdürü Volkan Ataman’ın konuşmaları ile başladı.


Gecenin ilk ödülü “Onur Ödülü” başlığı altında Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoy’a takdim edildi. Başaran Ulusoy ödül aldıktan sonra yaptığı açıklamada “Zorlu süreçlerin ardından hak ettiği değere ve farkındalığa kavuşan kongre, toplantı ve etkinlik sektörü önümüzdeki yıllarda daha da büyüyecek. Biz yıllar önce bu sektörün ve segmentlerinin ilerlemesi için duayen isimlerle çok fazla çalıştık. Bu gece bu ödüle layık görüldüğüm için çok mutluyum” dedi.
Ödül törenin mekan sponsoru olan Haliç Kongre Merkezi’nin Genel Müdürü Handan Boyce yaptığı konuşmada “İlk günkü gibi heyecanlıyız ve sektöre olan inancımızla yol almaya devam ediyoruz. Şu an fuar kapsamından gerçekleşen bir törene şahitlik ediyoruz ve iki organizasyon da gayet başarılı geçiyor. ACE of M.I.C.E. Exhibition uluslararası bir etkinlik olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.Bu gece ödül töreninde ödül alan tüm firma ve etkinlikleri tebrik ediyorum” dedi. 2014 yılını Kasım ayında Antalya’da gerçekleşen ICCA Genel Kurulu’nda başkan adayı olan Boyce, seçimi 26 oy ile kaybettiğini ancak seçim sürecinde sektörden aldığı destekten dolayı çok mutlu olduğunu da belirtti.
Turizm Medya Grubu Genel Müdürü Volkan Ataman ise gecenin açılışında yaptığı konuşmada “ACE of M.I.C.E Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri; kongre, toplantı ve etkinlik faaliyetlerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi, sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşlarda daha mükemmele ulaşma arzusu yaratmayı, M.I.C.E. sektörü ile sektörden hizmet alan kurumsal şirketleri ödül gecesi vasıtasıyla bir araya getirmeyi ve Türk kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün bilinirliğini küresel ölçekte arttırmayı hedefleyen ilk ve tek organizasyon olarak bu yıla da damgasını vuruyor. Bize bu gece vasıtasıyla destek veren tüm kurumlara çok teşekkür ediyorum” dedi.
Gecede ödülleri sanatçılar Gökhan Türkmen, Can Bonomo, Ayşe Hatun Önal ve Bedük, fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut, yazar ve sunucu Ece Vahaoğlu ile yazar Ömür Gedik takdim etti. TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’a Onur Ödülü, Altınboynuz Gourmet Catering Kurucu Ortağı Orhan Sanus’a ise Başarı Ödülü verilen Ace of M.I.C.E ödüllerinin kazananları şöyle:

En İyi Etkinlik: Pera Event “17. Akdeniz Oyunları Açılış ve Kapanış Töreni”
En iyi Lansman Etkinliği: Atölye Grup “Samsung Galaxy S4 Türkiye Lansmanı”
En İyi Spor Etkinliği: Boogy The Event Company “Run İstanbul 2014”
En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Etkinliği: Boogy The Event Company “Bugün Günlerden Yarın”
En İyi Gerilla Etkinliği: 1961 Duru Creative “Deniz Ortasında Konser – Birlikte Hayata”
En İyi Davet Organizasyonu: VIP Turizm “Young President Organizations İstanbul Daveti”
En İyi Özel Festival: Lila Organizasyon “Ekşi Fest 2014”
En İyi Üniversite Festivali: DİMİ Gençlik Ajansı “Arçelik WinterFest”
Marmara Bölgesi En İyi Toplantı Oteli: The Grand Tarabya Hotel
Akdeniz Bölgesi En İyi Toplantı Oteli: Mardan Palace
Anadolu-Karadeniz Bölgesi En İyi Toplantı Oteli: Wyndham Ankara
Ege Bölgesi En İyi Toplantı Oteli: Liberty Hotels Lykia
En İyi Toplantı Hizmeti Veren Butik Tesis: Montania Special Class Hotel
En İyi Etkinlik Mekanı: Zorlu Center
En İyi Etkinlik Yönetimi Firması: Figür Turizm Organizasyon
En İyi Incentive Firması: Proset Turizm ve Organizasyon
En İyi Çıkış Yapan Toplantı Yönetim Firması: MCI Group Türkiye
En İyi İnsan Kaynakları Firması: MyStaff
En İyi Turizm Taşımacılığı Firması: Türkkan Turizm
En İyi VIP Taşıma Firması: Yaşaroğlu Limousine & Luxury Services
En İyi Deniz Taşıma Firması: Denden Denizcilik
En İyi Sahne Dekor: MMT Tasarım
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder