22 Şubat 2015 Pazar

BTA, Kartaca Havalimanı ihalesini kazandı

TAV Havalimanları’na bağlı olarak İstanbul Atatürk Havalimanı’nda hizmet vermek üzere 1999 yılında kurulan BTA, Tunus’un başkentindeki Kartaca Havalimanı’nda yiyecek-içecek hizmeti vermek üzere girdiği ihaleyi kazandı. Yedi ülkede uluslararası standartlarda yiyecek-içecek hizmeti sunan BTA, Tunus’ta Enfidha ve Monastir'in ardından beğenilen hizmetlerini Kartaca Havalimanı’na da taşıyacak.


Finansal büyüklüğü, yatırımları ve operasyonlarıyla yiyecek-içecek sektörünün lider oyuncularından BTA, yurtdışında hızla büyüme stratejisinde önemli bir adım daha attı. Tunus’taki Enfidha ve Monastir havalimanlarında hizmet veren BTA, başkent Tunus'ta bulunan Kartaca Havalimanı yiyecek-içecek noktalarının işletme ihalesini kazandı. BTA, ihaleyle iki yiyecek-içecek noktasının işletmesini sekiz yıl süreyle üstlendi.


BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur “İstanbul Atatürk Havalimanı'yla başladığımız yolculukta bugün yedi ülkede, günde 90 binden fazla insana hizmet veren bir markaya dönüştük. TAV'la birlikte havalimanlarında edindiğimiz deneyimi şimdi dünyanın dört bir yanında yeni noktalara taşıyoruz. Tunus Kartaca Havalimanı'ndaki yiyecek-içecek noktaları için açılan ihaleyi kazanarak bu yönde önemli bir adım attık. Kendi yarattığımız markalarımızı ve gıda güvenliği, lezzet ve güler yüzlü hizmete dayanan iş modelimizi Kartaca Havalimanı'na da taşıyacağız. Bu ihaleyle birlikte tüm dünyada hizmet verdiğimiz nokta sayısı 248’e yükseldi. 2014’ün ilk dokuz ayında ciromuzu önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 16 artırmayı başardık. Önümüzdeki dönemde yurtdışında, özellikle de hedef bölgemiz olan Ortadoğu, Kuzey Afrika, Balkanlar ve Kafkaslar’da yeni fırsatları kovalamaya devam edeceğiz. Var olduğumuz noktalarda verimlilik ve hizmet verdiğimiz misafir sayısını artırırken portföyümüze yeni noktalar ekleyerek çift haneli büyümeyi sürdürmek üzere çalışacağız” dedi.

Yılda yaklaşık 5,1 milyon yolcu
BTA, Kartaca Havalimanı’ndaki bu iki yiyecek-içecek noktasını, dekorasyondan menüye kadar tamamen yenileyerek misafirlerinin hizmetine açmaya hazırlanıyor. Tunus'un başkenti Tunus'un giriş kapısı olan ve yılda yaklaşık 5,1 milyon yolcuya hizmet veren Kartaca Havalimanı, Afrika kıtasının en büyük havalimanları arasında bulunuyor.Tunus’ta hizmet verdiği havalimanı sayısını Kartaca ile birlikte üçe çıkaran BTA, yılda yaklaşık 3,4 milyon yolcuya hizmet veren Enfidha ve Monastir havalimanlarında da hizmet sunuyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder