18 Şubat 2015 Çarşamba

Mardius Tarihi Konak’ın Yöneticileri Gülçin Güner’i Alanya’da Ziyaret Etti

Mardin’in Kültür Turizmi Gelişiyor
Mardin’de faaliyet gösteren Mardius Tarihi Konak’ın yöneticileri TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Gülçin Güner’i Alanya’da ziyaret etti.Mardin’de 1500’lü yıllarda inşa edildiği rivayet edilen konak yapısının restore edilerek turizme 10 odalı özel bir otel olarak kazandırılması, Mardin’in kültürel dokusunun, misafirperverliğinin ve yemek kültürünün her kesim tarafından tanımasına katkı sağlıyor.


12 bin yıl boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Mardin’de kültür turizmine önemli katkılar sağlayan Mardius Tarihi Konak’ın Genel Koordinatörü Emrecan Aydın ve Otel Müdürü Hızır Akbey, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) eski başkanı Gülçin Güner’i Alanya’da ziyaret etti.Türkiye’de, turizm pastasından her coğrafyanın doğru yatırımlarla ve doğru devlet politikasıyla pay alabileceğini aktaran Aydın, “Gülçin Hanım, her platformda tüm turizmcilerin sesi olabilen bir değerdir. Bu yüzden kendisini de ziyaret ederek bölgemizde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdik.

Mardin ili Güneydoğu’nun dünya çapında en önemli turizm ve cazibe merkezi olma yolunda emin adımlarla yürüyor.  Kültürel yapısı, din, dil, ırk ayrımı yapmadan hala yaşayan hoşgörü ve sevgisi, mimari yapısı ve tarihi, büyüyen ekonomisi ve turizmi ile önümüzdeki yıllarda adından daha fazla söz ettirecek. Biz de bu önemli misyona katkıda bulunmak amacıyla Mardius Tarihi Konak’ı hizmete açtık. Ticari kaygılarla açılmayan Mardius Tarihi Konak gibi bir otelin tanınırlığını daha geniş kitlelere yaymak istiyoruz” dedi.Güner ise TÜROFED olarak yapılan yatırımları yakından takip ettiklerini belirterek Mardius Otel’in kültür turizmi anlamında Türkiye için çok önemli bir kazanım olduğunu ifade etti. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Güner, Aydın ve Akbey’e başarılar diledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder