19 Şubat 2015 Perşembe

2015 yılında e-dönüşüm yaşayan Türkiye,“Kağıtsız Ofis Sistemi”ne geçiyor

E-Tuğra, kağıtsız ofis sistemine geçmek isteyenlere 8 farklı çözüm sunuyor
E-Tuğra EBG A.Ş., “E-İmza Entegrasyon Kütüphaneleri” ürün grubuyla elektronik ortamda kurum içi ve kurumlar arası yapılan yazışmalara resmiyet kazandıran EBYS’ye  geçmek isteyen kurumların e-dönüşüm süreçlerini hızlandırıyor. E-Tuğra EBG A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı N. Hüseyin Kuran; “EBYS ile yazışmaların sevk, onay ve paraf süreleri kısalıyor, 7gün 24 saat evrak alıp gönderilebiliyor. Belgelerin tüm illere dağıtımı sadece tek tuşa basılarak aynı anda yapılabiliyor” dedi.

2015 yılına damgasını vuran e-dönüşüm üniversitelerden hastanelere, kamu ihale kurumundan meslek odalarına kadar pek çok kuruluşta kendini hissettiriyor. Elektronik Belge Yönetimi Sistemi (EBYS), e-imza ile birlikte sadece kurum içi değil kurumlar arası yazışma ve belge paylaşımının bilgisayar ortamında resmi olarak yapılmasına olanak sağlıyor. Kurumların bünyesinde oluşturulan belgelerin üretilmesinden, arşivlenmesine ve imhasına kadar tüm evrak yönetim süreçlerini fiziksel ortamdan elektronik ortama geçiren EBYS ile kurum içi ve kurumlar arası yazışmaların standartlaşması, güvenli bir şekilde arşivlenmesi sağlanıyor, kırtasiye, sevk ve zaman maliyetlerinden tasarruf ediliyor.

E-Tuğra EBG A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı N. Hüseyin Kuran, EBYS ile kağıtsız ofislerin devreye girdiğini, bugün pek çok üniversitenin ve resmi kurumun EBYS’ni kullandığını belirtti. Kuran; “E-devlet uygulamalarının performansını da artırıcı bir sistem olan EBYS, işletmelerin kırtasiye, sevk ve arşivleme maliyetlerini düşürüyor. Belgelere bulundukları yere gitmeden güvenli ve uzaktan erişim olanağı sağlıyor.  Sistem sayesinde belgeler hızlı bir biçimde dosyalanarak arşivlenebiliyor. Yazışmaların sevk, onay ve paraf süreleri kısalıyor. Kurumlarda 7 gün 24 saat evrak alıp gönderilmesine imkan tanıyor. Belgeler birden fazla noktaya aynı anda tek tuşla gönderilebiliyor. EBYS, kağıt kullanımını ortadan kaldırdığı için doğayı da koruyor. Araştırmalar ofislerde kullanılan 1 ton beyaz kağıt için 24 ağacın kesildiğini gösteriyor. Kağıt, zaman, noter masrafları, stok maliyeti düşünüldüğünde sistemin kısa sürede 500 milyon Türk Lirasına varan tasarruf sağlayacağını, binlerce ağaca da yaşama şansı tanıyacağını öngörüyoruz” dedi.

E-Tuğra EBG A.Ş., hem Avrupa Telekomünikasyon Standartlar Komitesi hem de Bilişim Telekomünikasyon Kurulu (BTK)’nın yayınladığı profillerine uygun 8 farklı “E-İmza Entegrasyon Kütüphaneleri” paketi ile kurumların EBYS’ye entegrasyonunu kolaylaştırıyor. E-Tuğra entegrasyon paketleri ile kurumlar, SGK(Sosyal Güvenlik Kurumu) e-reçete gönderimi, her türlü dosya formatı imzalama, elektronik imza ile login işlemleri, Gelirler İdaresi’ne elektronik fatura gönderimi, TEIAS kapasite ihale sistemine imzalı veri gönderimi, KİK (Kamu İhale Kurumu ) ile bankalar arasındaki elektronik teminat mektuplarının imzalanması, elektronik defter ve elektronik bilet gönderimi işlemlerini kolaylıkla yapabilecekler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder