19 Şubat 2015 Perşembe

Doğa Seni Çağırıyor

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) 18 Şubat - 8 Mart 2015 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 52 sanatçıyla “Doğa Seni Çağırıyor” isimli bir sergi gerçekleştiriyor. Serginin küratörlüğünü Denizhan Özer, koordinatörlüğünü ise Akın Ekici yapıyor. 17 Şubat’ta açılışı yapılan sergi hem sanatseverlerden hem doğa dostlarından yoğun ilgi görüyor. Farklı kuşaklardan 52 sanatçının eserlerinden oluşan ‘Doğa Seni Çağırıyor’ adlı sergii 18 Şubat - 8 Mart 2015 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde ziyaret edilebilir.

Serginin gelirinin bir bölümü 40 yıldır Türkiye’de doğa koruma çalışmalarını sürdüren WWF-Türkiye’ye bağışlanacak.Küresel iklim değişikliğinden temiz su kaynaklarının kirlenmesine, çarpık kentleşmeden türlerin yok oluşuna kadar onlarca farklı çevre sorunuyla karşı karşıyayız. 1970’den beri omurgalı türlerin sayısı yüzde 52 azaldı. Küresel iklim değişikliği insanlığın üzerinde büyük bir baskı oluşturuyor. Tüm bu sorunlarla mücadele etmek için yaşam alanlarını ve canlı türlerini korumak zorundayız.

Modern insanın doğa ile ilişkisini sorgulayan sanatçıların yapıtlarından oluşan Doğa Seni Çağırıyor sergisi, her türlü olumsuzluğa karşın, sanatseverlere doğanın ve doğal hayatın olumlu bir yansımasını sunuyor. Garanti Bankası, Zorlu Performans Sanatları Merkezi  ve Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nin desteğiyle düzenlenen sergi anlatım tarzı dışında sanatsal özellikleri ve farklılıkları ile dikkat çekiyor.Farklı kuşaklardan 52 sanatçının çevre sorunlarını bizlere hatırlatmak ve sorunların çözümüne katkıda bulunmak amacıyla oluşturduğu ‘Doğa Seni Çağırıyor’ sergisi 8 Mart 2015 tarihine kadar açık kalacak.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder