18 Şubat 2015 Çarşamba

Atlı Oryantiring” Göreme Belediyesi Ve Kadost Desteğiyle Çalışmalara Başladı

Dünyada İlk Kez Kapadokya’da Yapılacak
Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’da Türkiye Oryantiring federasyonu tarafından organize edilen “Atlı Oryantiring” Göreme belediyesi ve Kadost desteğiyle çalışmalara başladı.

Açıklama yapan Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Tekin Çolakoğlu “Ülkemizin turizm değerlerini Oryantiring branşı ile birleştirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Spor turizminin önemine değinen Çolakoğlu, Kapadokya bölgesinin önümüzdeki yıllarda Atlı Oryantiring de marka olacağını söyledi.


Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil yaptığı açıklamada  “ Dünyada ilk defa yapılacak Atlı Oryantiring yarışmalarının Göreme’de yapılmasından dolayı Türkiye Oryantiring Federasyonuna teşekkür ederek her türlü desteği vereceklerini söyledi. 2015 Mart ayında yapılacak olan Atlı Oryantiring yarışmasına binicileri ve oryantiring sporcularını davet etti.


Türkiye Oryantiring Federasyonu Nevşehir İl Temsilciliği tarafından düzenlenen oraganizasyona binicilere Oryantiring eğitimi verilerek başlandı. Eğitimi veren Oryantiring Nevşehir İl Temsilciliği Osman Çölgeçen yaptığı açıklamada “farklı disiplinlerde yapılabilen Oryantiringe yeni bir disiplin eklediklerini söyledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder