19 Şubat 2015 Perşembe

Hodjapasha’da, yıl boyunca her gün, Türk ve Osmanlının kültür ve sanatı sergileniyor

365 gün boyunca, Türk ve Osmanlı gösteri sanatları sergileniyor
Tarihi Yarımada’nın merkezi Sirkeci’de, 545 yıl önce Fatih Sultan Mehmet’in hocası ve veziri Hoca Sinan Paşa tarafından yaptırılan Hocapaşa Hamamı, 2008 yılından itibaren Hodjapasha Gösteri ve Etkinlik Merkezi olarak, dans gösterilerine ve özel etkinliklere ev sahipliği yapıyor.


Yıl boyunca her gün, Türk ve Osmanlının kültür ve sanatının yaşatıldığı bu merkezde; Sema gösterisi, Türk dansları gösterileri ve 18. yüzyılda yaşanmış gerçek bir aşk hikayesi olan Beyaz Gül dans gösterisi düzenleniyor ve izleyenleri büyülüyor. Lale devrinde Osmanlı Sarayı’ndan çıkarılmış bir çerkes cariyesi Beyaz Gül ile İstanbul’daki Hollanda elçisi arasında başlayan; ancak elçinin Hollanda’ya dönmesiyle birbirinden ayrılan ve bir daha kavuşamayan aşıkların, yüzyıllardır dillerden dillere aktarılan ölümsüz aşkı, müzikal tadında yaşatılıyor.


Tarih ile içiçe olan gösteriler büyülüyor
Sirkeci’de bulunan Hodjapasha, 2008’den itibaren her gün düzenlediği gösteriler ve danslar ile ülkemizde alanında tek olan bir cazibe merkezidir. Tarihi hamamın görkemli mimarisi, özel ışık ve 360 derece projeksiyon sistemi eşliğinde yapılmakta olan etkinlikler, özellikle İstanbul’a gelen yabancı turistleri büyülüyor. Tarihi atmosferiyle eşsiz olan bu mekandaki etkinlikleri Tarihi Yarımada’ya gelen turistlerin büyük bir çoğunluğu izlerken; son yıllarda İstanbulluların da keşfetmesiyle merkez yoğun ilgi görmektedir.
Tarihten ve kültürden ilham alınarak hazırlanan bu eşsiz gösterileri izlemeye hazır mısınız? Öyleyse büyüleyici bir atmosferde, dans ve sahne gösterilerini kaçırmayın.

Gösterilerin biletleri, Biletix'de satılıyor.
Fiyatlar, gösteriye göre kişi başı 40 ile 50 TL arasında değişiyor.

Hodjapasha
Telefon: 0212 511 46 26
www.hodjapasha.com
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder