18 Şubat 2015 Çarşamba

Reis Gıda, Darülaceze’nin 120. kuruluş yıldönümüne katıldı

Osmanlı padişahı 2. Abdülhamit tarafından kurulan Darülaceze’nin kuruluşunun 120. yılı, yoğun bir katılımla gerçekleşti.


T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze Başkanlığı Okmeydanı’nda düzenlenen programa İstanbul Valisi Vasip Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Nesrin Çelik,  2. Abdülhamit’in üçüncü kuşak torunu Darülaceze İdare Meclisi Üyesi Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu, TÜRGEV Başkanı Bilal Erdoğan, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis’in aralarında bulunduğu hayırsever işadamları ve sanatçılar  katıldı. Organizasyon için Ressam İsmail Acar tarafından hazırlanan ‘120 yıl, 120 suret’ sergisine ilgi yüksekti. Resim sergisini gezen Mehmet Reis, fotoğrafları çekilen yaşlılar ile sohbet imkanı buldu. Hayırsever işadamı Mehmet Reis, Darülacaze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi ile bir araya geldi.


Onların ihtiyacı sevgidir; bizim ihtiyacımız hayır duasıdır
İstanbul Valisi Vasip Şahin yaptığı konuşmada, ‘Onların ihtiyacı sevgidir; bizim ihtiyacımız ise onların hayır dualarıdır” dedi. Vasip Şahin, Darülaceze’ye ve hayır kurumlarına destek verenlere teşekkürlerini iletti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Nesrin Çelik, Darülaceze’ye bugüne kadar emeği geçen ve bugünden sonra geçecek olan herkese, teşekkür etti.
Darülaceze’yi tanıtmak için yıl boyunca etkinlikler düzenleneceğini kaydeden Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi, şunları söyledi: “Hem Darülaceze geleneklerini yaşatmak, hem yeniçağa ayak uydurmak için, geçmişimizi yeni nesillerle buluşturacağız. Yıl boyunca düzenleyeceğimiz etkinlikler ile Darülaceze’yi tanıtıp, felsefesini anlatacağız” diye konuştu.


Sen çok özelsin, bugün de sana özel
Organizasyonun sonunda hayırsever işadamları, cam bir kavanozun içinden çektikleri zarflar ile Darülaceze’den sakinlerin isteklerini yerine getirecektir. Hayırsever işadamı Mehmet Reis’in çektiği zarfta ‘Bir günlük kahramanım olur musun?’ yazıyordu. Reis Gıda bu yıl, Darülaceze’nin düzenleyeceği çeşitli organizasyonların içerisinde yer alarak, verdiği desteklere yenilerini eklemeye devam edecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder