28 Şubat 2015 Cumartesi

Emirates ‘ice’ ile Diller Dünyasını Keşfedin

Emirates hava yolunun uçak içi eğlence sistemi ‘ice’ dijital geniş ekranı üzerinden 35'ten fazla dil seçeneği ile dünyanın dört bir yanından eğlence imkanı sunuyor.İnsanlar ile mekanları birbirine bağlayan Emirates havayolu, her ay güncellenen kanalları ve  dil çeşitliliğine sahip ice sistemi ile tüm dünyadan yaklaşık 500 film, popüler diziler dâhil olmak üzere yüzlerce saatlik TV programı, modernden klasiğe binlerce saat müzik ve 2000'i aşkın eğlence kanalı ile yolcularına hizmet veriyor.


Emirates Müşteri Deneyimi, Uçak İçi Eğlence ve Bağlantı Birimi Başkan Yardımcısı Patrick Brannelly, "Geçen yıl, Emirates 45 milyondan fazla insanı 145 hedefe uçurdu. Sunduğumuz farklı eğlence seçenekleri küresel müşterilerimizin kişiliğini yansıtıyor.Eğlencenin nabzını tutmaya çalışıyoruz ve dil, farklı zevklere hitap etmede önemli bir rol oynuyor. Uluslararası bir kitleye hizmet veren uluslararası bir hava yolu şirketi olarak uçak içinde sunduğumuz diller, ister kozmopolit kabin ekibimiz tarafından konuşuluyor ister sahip olduğumuz çok dilli eğlence içeriği tarafından aktarılıyor olsun, Emirates'in tercih edilen bir hava yolu şirketi olmasına yardımcı oluyor."dedi.

Emirates’ten Dünya Sineması Arşivi
Fransızca ve Felemenkçe dâhil olmak üzere, 10'u aşkın Avrupa dilinde film arşivi sunan ice, Şubat ayında Güney Asya'dan 10'u aşkın dilde içerik, Bollywood gişe rekortmeni 20 Hint film, Tamil, Malayalam, Marathi, Urdu, Telugu, Bengali gibi dillerde yapımlar sunuyor.

Asya'nın diğer tarafında ise Mandarin, Kanton Çincesi, Japonca, Korece ve Tagalog dilinde filmler, Arapça konuşan yolcular için de popüler televizyon programlarından, müziklerden ve Orta Doğu gazete ve dergilerinden oluşan geniş bir içerik yelpazesi sağlıyor.Şubat ayında Afgan dilinde filmlere yer veren Emirates, Mart ayında kuzeybatı Nijerya'da konuşulan Igbo dilinde filmleri arşivine ekleyecek.

İlklerin Hava Yolu
Endüstri standartlarını belirleyenlerin başında gelen Emirates, 2014 yılında da görme engelli müşteriler için filmlerde “Sesli Betimlemelere” yer veren ilk hava yolu şirketi oldu. 2007'de uçuş eğlencesi içerisinde ilk kez İşitme Engellilere yönelik Altyazı teknolojisini sunmak üzere Walt Disney Stüdyolarıyla çalışmaya başladı. Daha yakın bir tarihte ise, uçuş sırasında ücretsiz Wi-Fi sunmaya başlayan Emirates kısa sürede tüm A380 filosunu da içeren 95 uçağında internet hizmeti vermektedir.

Emirates'in yeni A380 ve Boeing 777 uçakları, ice sistemini daha büyük  HD çözünürlüklü kişisel TV ekranlarında sunuyor. First Class kabinde 27 inç, Business Class kabinde 20 inç ve Economy Class kabinde 12 inç boyutunda TV'ler bulunuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder