21 Mayıs 2014 Çarşamba

Bilecik’te turizm sezonu hızlı başladıTurizm alanında yapılan alt yapı çalışmaları ve tanıtım faaliyetleriyle sıkça gündeme gelen Bilecik’te turizm sezonu hızlı başladıTurizmin gelişmesi için yoğun tanıtım çalışmalarının sürdürüldüğü Bilecik’te, başta merkez olmak üzere, turizm potansiyeli taşıyan tüm ilçe, ve köylerde önemli düzenlemeler yapıldı.  Yapılan tanıtım faaliyetleri ve alt yapı çalışmaları ilk meyvelerini vermeye başladı. Turizmdeki hareketlilik seyahat acentelerinin dikkatini çekmeye başladı ve Türkiye’nin birçok noktasında henüz turizm sezonu açılmamışken Bilecik’e ilk turist kafilesi ulaştı.


Osmaneli, Bilecik, Söğüt turu
Sezon Tur tarafından organize edilen tur kapsamında Bilecik’e gelen turist kafilesi, Osmaneli’nden başlayarak Bilecik merkez ve Söğüt’ü de gezerek gezilerini tamamladı. Tur kapsamında ziyaret edilen başlıca yerler ise şöyle; Osmaneli ilçesinde Osmaneli'nin tarihi Türk evleri, Rüstem Paşa Camii, Hükümet Konağı, Panoromik Seyir Tepesi ve Aya Yorgi Kilisesi. Bilecik merkezde Kent Ormanı, Bilecik Saat Kulesi, Belediye Binası, Ak Kaldırım Camii kalıntıları, Bilecik’in sembolü olmuş olan Osmanlı Arması , Şeyh Edabali Türbe alanı (Eski Bilecik ),Sadaka Taşı, Orhangazi Camii ve İmarethanesi. Söğüt’te ise  Ertuğrul Gazi Türbe Alanı, Kuyulu Türbe, Kaymakam Çeşmesi, Hamidiye Camii, Hamidiye Külliyesi, Darül Eytam (Yetimler Yurdu), Aş Evi, Karakeçili Parkı ve Dursun Fakıh (panoromik) Türbesi.


Turistler Bilecik’in tarihi ve doğasından etkilendi
Bilecik’e düzenledikleri tur ile ilgili konuşan Sezon Tur’un sahibi Diğdem Peker, “Osmaneli'nin ipekçilik yapılmış tarihi evleri ve doğal dokusu, Bilecik ve Söğüt'ün tarih ve doğal güzellikleri misafirlerimizi en çok etkileyen konular oldu. Bilecik'ten hep bir şekilde geçmiş ancak daha evvel ziyaret etme fırsatı bulmamış misafirlerimizin zevkle gezdiği gezide, ileriye yönelik konaklamalı gelmek için de talepler doğdu. Misafirlerimiz gezimizden oldukça zevk aldılar.” dedi. Bilecik’te turizm sezonunun erken açılmasının sevindirici olduğunu söyleyen Marka Kent Bilecik Koordinatörü Yard. Doç. Dr Metin Çelik, “Bilecik’in turizm potansiyelinin anlatılması ve tanıtılması için yoğun tanıtım çalışmaları yapıyoruz. Çalışmalarımız meyve vermeye başladı. Bundan önce de 50 seyahat acentesi yetkilisi Bilecik’e gelerek incelemelerde bulunmuştu. Bu yaz Bilecik turizminde önemli bir canlanma, hareketlilik bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder