27 Mayıs 2014 Salı

QATAR AIRWAYS TÜM OPERASYONLARINI HAMAD ULUSLARARASI HAVALİMANI`NA TAŞIYORQatar Airways Yolcuları, Yeni Birinci Sınıf Hava Limanında Beş Yıldızlı Uçuş Deneyiminin Tadını Çıkaracak
Qatar Airways’ in Tüm Uçuşları, 27 Mayıs’ tan itibaren Hamad Uluslararası Havalimanı’ ndan (HIA) yapılacak.  Qatar Airways, tüm uçuşlarını Hamad Uluslararası Havalimanı’ na taşıyarak 27 Mayıs’ tan itibaren buradaki uçuş operasyonlarına başlayacak. Bu tarihi değişiklik Qatar Airways yolcularının, hava yolu şirketinin dünyanın en yeni uluslararası geçiş noktasında sunduğu beş yıldızlı hizmetinin tadını çıkarmalarını sağlayacak.


Bu taşınma, Qatar’ da faaliyet gösteren ve yolcu taşıyan tüm hava yolu şirketlerinin, 27 Mayıs’ tan itibaren Hamad Uluslararası Havalimanı’ na iniş yapacağı ve kalkışlarını da yine buradan gerçekleştireceği anlamına geliyor.Tüm operasyonlarının Hamad Uluslararası Havalimanı’ na (HIA)  taşınmasının Qatar Airways için çok önemli bir olay olduğunu belirten Qatar Airways CEO’ su Akbar Al Baker sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu değişiklik için oldukça uzun süredir hazırlanıyoruz. HIA’ ya taşınmamız Qatar Airways için yeni bir başlangıcı müjdeliyor. Artık tüm yolcularımızın ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayabileceğimiz, her yönüyle yepyeni bir tasarıma sahip birinci sınıf bir merkezimiz olacak.”  


Saatte 8.700 yolcu taşıma kapasitesine sahip olan HIA, yolcularına check-in anından pasaport kontrolüne ve uçağa binişe kadar sorunsuz bir deneyim sunacak. Qatar Airways yolcuları, yeni havalimanının konforunu, işlevsel tasarımını, burada sunulan benzersiz alışveriş ve yemek seçeneklerinin tadını çıkarmak için oldukça heyecanlı.  HIA Yolcu Terminali Kompleksi’ nde beş ada halinde toplam 138 check-in kontuarı bulunacak. Bunların 108 tanesi Qatar Airways ve diğer hava yolu şirketlerinin Ekonomi Sınıfı yolcularına hizmet verirken, 16 kontuar Qatar Airways Business Class yolcularına, lüks ve özel tasarımlı koltuklarıyla dikkat çeken 14 kontuar ise Qatar Airways Birinci Sınıf yolcularına ayrılacak.

Check-in Sırası:
Qatar Airways Birinci Sınıf - Sıra 1
Qatar Airways Business Class - Sıra 2
Qatar Airways Ekonomi Sınıfı - Sıra 3, 4 ve 5

Tüm yolcuların uçuştan üç saat önce gelmeleri tavsiye ediliyor. Check-in işlemleri Ekonomi Sınıfı için kalkıştan bir saat önce, Birinci Sınıf ve Business Class yolcuları için ise kalkıştan 45 dakika önce kapanıyor. e-Gate’ ler hem gidiş hem de geliş alanlarında faaliyet gösteriyor ve e-Gate Kart sahiplerine yeni havalimanında daha hızlı bir yolculuk yapma imkanı sunuluyor. Yardımsever HIA personeli ise çok sayıdaki bilgilendirme masasında ve havalimanı genelinde yolculara yardımcı olmak için hazır bulunacak.    

Hamad Uluslararası Havalimanı’ nda birinci sınıf alışveriş ve yemek seçeneği sunan perakende ve yiyecek-içecek tesisleri için toplam 40.000 metre kare alan ayrıldı. 70’ den fazla perakende mağaza ile ünlü tasarımcı ve modacıların ürünlerinin bulunduğu mağazalar, elektronik ürünler, gurme yiyecekler ve daha pek çok ürün seçeneği sunan HIA’ daki Qatar Duty Free de yolcularına sunduğu özel fırsatlarla hizmet verecek. Buna ilave olarak, 30’dan fazla cafe ve restoran ile dünya yemekleri ve yerel yemeklerden seçim yapma fırsatı da sunulacak.  

Yarımadanın Doğu kıyısında yer alan yeni havalimanı, Doha’ nın merkezine sadece 16 km ve DIA’ ya ise 4 km uzaklıkta bulunuyor. HIA’ nın çevresindeki çok yönlü yeni inşa edilen yol alt yapısı sayesinde havalimanına ulaşım trafiğe bağlı olarak yaklaşık 25 dakika sürüyor. Qatar Airways yolcuları HIA’ ya araba, otobüs, taksi veya limuzin hizmeti kullanarak ulaşabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder